Türk Postcrosser’lar İçin

Bazı PTT’ler tebrik kartı olarak kabul edip 4.5 TL alıyorlar. Memurlara gönderdiğiniz kartın posta kartı değil tebrik kartı olduğunu kabul ettirmeyi başarabilirseniz 4.5 TL ödeyebilirsiniz.

PTT’nin kendi bastığı kartlar dışarıda satılan kartlardan daha güzel ve üstelik ücretsiz. Görevli memurlara sorarak temin edebilirsiniz, genelde talep az olduğu için göz önünde durmuyor dolapta vs. saklıyorlar.

1 Like

Ben ulustaki ptt görevlisiyle sıkıntı yaşıyorum. Görevli memur pullarım eksik olduğunda bile yüzünü ekşitiyor.
Ama dediğiniz gibi ben Göbeklitepe ve Nevşehir’in Ptt kartlarını alıp gönderdim. Herkes çok beğendi.
Tek sıkıntısı bir daha aynılarını bulamamk😄

1 Like

kartpostal ile tebrik kartının farkı nedir ki?Ona göre belki kabul ettirebiliriz

Ben sadece kartı ve 6.50 lirayı veriyorum.Pulu kendileri yapıştırıyor bazen yapıştırmıyorlar ama eski pul yapıştırdığım zaman geçerli bir pul yapıştırıyorlar.

Şöyle bir şey var PTT sitesinde.

@SiM_ ben ana şubeden gönderiyorum sürekli ve 4,5 tl alıyorlar sizden öğreniyorum 6,5 tl olduğunu açıkçası neden bilmiyorum arada tartıyorlar o zaman da 4,5 aldılar. Ben pulu kendim yapıştırmıyorum orada yapıştırıyorlar. Ptt şubesindeki kartlardan ben de almıştım hatta nerdeyse yarısını verdiler biz çöpe atıyoruz işinize yarıyorsa alabilirsiniz diye.

4,50₺’ye göndermeyi deneyeceğim eğer olursa çok iyi olur.Bir yerine iki kart gönderebilirim.

1 Like

Umarım gönderebilirsin çünkü dediğin gibi 1 tane yerine 2 tane gönderirsin. @bayankod

1 Like

ben fotoğraf kağıdı aldım photoshop bilgime güvenrek yeni bir kartpotal tasarlamayı düşünüyorum

1 Like

kartpostallar takipsiz olduğu için önem sıralamasında altta kalıyorlar ve istanbul gibi büyükşehirlerde aynı zamanda kartpostallara yeteri önem verilmediği kartpostallar adreslere ulaşmıyor. yurt dışında yaşarken türkiyedeki arkadaşlarıma 5 tane kartpostal yollamıştım. istanbuldakilerin kartları ulaşmadı ama daha küçük şehirlerde oturanların hepsine kartpostallar 3 hafta içerisinde ulaştı.

1 Like

Merhaba önceden bu sorunuzu cevaplamıştım ama şimdi daha net şekilde cevaplamak istiyorum. Dün kartpostal gönderdim ve çalışan kişi tebrik kartı ücreti aldığını söyledi o nedenle 4,5 tl.

Ben de dün ptt’ye gittim. Tebrik kartı olarak gönderebilir miyim dedim. Üstünde yazı olduğu için mektup gibi sayılıyor. O yüzden 6.5 tl oluyor dedi.

@SiM_ Üzgünüm sizin adınıza ama gerçekten saçmalık üzerinde yazı olmadan nasıl göndermenizi düşünüyorlar acaba.

1 Like

To send it as a congratulation card your envelopes should be opened. If you close it, it will be counted as an usual envelope. Opened you can send paying just 4.5 tl

Gerçekten hiçbir şey anlamadım. Mesajınızı çevirmek için google translate mi kullandınız? :sweat_smile: Kartpostal veya kapalı zarf gönderimi 20 gr’a kadar 6.5 tl. Tebrik kartı göndermek istiyorsanız, kartpostallı zarfın içine koymanız ve ağzını açık bırakmanız gerekiyor. Sormana gerek yok. Bunu yapabilirsiniz. Bazen postacı bana “Kartpostal veya tebrik kartı göndermenin bedeli nedir” diye soruyor.

Kartpostal kutusunda, instagramda ya da web sitesinde güzel kartpostal bulabilirsiniz. Ama evet, maalesef Türkiyede kartpostal bulmak çok zor. Ben yürtdısından alıyorum.

kartpostal kutusunu daha önce kullandınız mı? ben de oradan bir şeyler almayı düşündüm de kullanan birilerine hiç denk gelmedim. kaç günde geldi acaba kargonuz?

Oradan her zaman kartpostal alıyorum. Son kez kargo 3 günde geldi. Ama sizin nerede olduğunuza bağlı. Of’dan geliyor

1 Like

Teşekkür ederim ben de oradan alayım o zaman. Istanbul’da yaşıyorum çok fazla fark olacağını düşünmüyorum en fazla 4-5 gün olur herhalde.

1 Like

Merhaba, önerdiğiniz için teşekkür ederim. Aslında Rize’deyiz ama Of şubeden çıkıyor kargolarımız. Bulunduğunuz yere göre değişiyor, merkez ya da köy. Çok naziksiniz. Sevgiler :smiling_face_with_three_hearts:

1 Like