Türk Postcrosser’lar İçin

Ayrıca 6.5 tl dan başka ücret veriyor muyuz?

Hayır yok

Teşekkür ederim :slight_smile:

1 Like

Şuanda hangi ülkelere gönderebildiğimizi nasıl öğrenebiliriz?

Ptt’nin sites index görebilirsiniz.Postcrossing size yollamayacağınız ülkelerin adresini vermez.

Bana aylardır kart gelmiyor ptt dağıtım ağında bir sıkıntı var insanlar kasımdan beri kart gönderdiğimi yazıyor gelen giden yok. PTT ye iki kere şikayet oluşturdum dönüş yok. Bu sorunu yaşayan varmı? İstanbul Anadolu yakasında ikamet ediyorum?

1 Like

Var ben de aynı sorunu yaşıyorum.Farklı bir adres deneyin.

Farklı bir adreste aynı sorun yaşamayacağımız ne malum. Dağıtım merkezi yürüme mesafesinde olmasına rağmen gelmiyor

çözümü yok onun başka bir adress sundan ise yarayabilir bir garez var ise size özel o değişebilir.

Ben farklı bir adres deneyince Fransa’dan bir kart geldi.Benim gibi adresine kart gelmeyip yeni adrese kart gelenler var.PTT maalesef pek iyi değil kartpostallar konusunda.Fiyatın yüksekliği de cabası.

çözümü ülkeden taşınmak :joy:

3 Likes

giden beni de götürebilir :grin:

2 Likes

selam. anasayfada renkli karelerle ana konu başlıklarını görebilirsin. konu başlıklarına gönderi ekleyebilirsin veya başkasının gönderisine cevap yazabilirsin. gönderi eklerken konunun doğru olduğuna dikkat etmeyi unutma. milletlere ayrılmış konu başlıkları dışında forumun konuşma dili ingilizcedir. kendi profilinden de her türlü etkinliğini görebilirsin. başkasının profilindeki mesaj at butonuyla özel mesaj gönderebilirsin, onun dışındaki tüm yazacakların herkese açıktır umarım yardımcı olmuştur. sorun varsa sorabilirsin.

Teşekkür ederim gayet açıklayıcı olmuş. :slight_smile:

1 Like

Account status’ü kontrol etsene, belki inactivedir. Benimki öyleydi, farkedip active edince gelmeye başladı.

Selamlar! 2 Klasik sorum var:

• Şu an yurtdışı kartpostal gönderisi 6,5 TL, daha uygun göndermenin bir yolu var mıdır? Toplu gönderince cidden masraflı olmaya başladı.

• Türkiye’de güzel kartpostal bulmak çok zor, tavsiyesi olan? Geçenlerde İzmir - Kızlarağası Hanı’nda antikacılardan topladım biraz ancak tahmin edebileceğiniz gibi onlar da anormal fiyatlar isteyebiliyor…

Umarım forum canlanır bu arada:)

3 Likes

Selam hamza,

Yurtdışına sadece ptt aracılığıyla kart gönderebildiğimiz için (en azından bildiğim kadarıyla öyle) 6,5 liradan daha ucuza gönderemiyoruz malesef :confused:

Güzel kartpostalları en ucuza sahaflardan bulabiliyorum ben, internette güzel kartlar var ama pahalılar onlar da. Diğer alternatif kırtasiyeler, çoğunluğu klasik şehir manzaraları olsa da arada güzel kartlar çıkabiliyor.

Ben mektup ücreti olarak 6,5 kartpostal ücretini ise 4,5 tl ödüyorum en son geçen hafta gönderdim ücretler değiştiyse bilgim yok. Kartpostal bulmak konusunda ben de zorlanıyorum bir kullanıcının tavsiyesiyle ptt pul müzesine gideceğim. Pul satışı varmış sanırım kartpostaldan emin değilim. Ankara’da bulunuyor yolunuz düşerse gitmenizi tavsiye ederim. @hamzacinar

1 Like

Merhaba kartpostalı 4.5 tl’ye nasıl gönderiyorsunuz? Ben hep 6.5 tl’ye gönderiyorum.

1 Like

Ben de