Poskad2 Malaysia dan Pos Malaysia

Apa khabar semua?
Jom-lah sertai lah beramai2.
Minta maaf - jarang guna BM selepas bangku sekolah.

1. Masih tak boleh hantar poskad ke luar negera kecuali ke Singapura :sob:
  2. Dapat terima poskad2 yang di kirim dari Amerika Syarikat, Perancis, Jepun, dll
  3. Kalau ada poskad baru Malaysia, cipta diri atau yang di beli di kedai atau online, harap dapat berkongsi di sini.
4 Likes

Hello…

Sihat je…

Kita memang kena praktis selalu BM.

sedihnya tak dapat hantar poskad ke luar negara. Rindu nak buat postcrossing

4 Likes

Salam, saya pun sangat lama tak guna BM dah.

Saya beli poskad dari bookstore like Popular dan melalui online serperti Shopee, Instagram, Facebook. Shopee: hornbillpostcard, lokamade, IG: jackykho77, ini adalah yg saya beli poskad punya.

Minta maaf jika guna BM yang pelik.

1 Like

Poskad2 Malaysia yang saya dapat beli…

4 Likes

Hello semua…

Saya sudah lama tak hantar poskad… Inactive for almost 5 years now… Rasa rindu sangat nak hantar poskad & dapat poskad daripada kawan2 postcrossers…

1. Harga setem untuk international mail sudah naik ke? Last time (2017) I used 50 cent stamp for my postcard…

2. Bolehkah Malaysian postcrossers hantar poskad ke luar negara other than Singapore?

Welcome back to postcards world! :blush:

1. Postage for international postcards is now 90 sen. Local 30 sen.

2. Still only to Singapore officially. But can send to everywhere though very slow!

1 Like

thanks my issue has been fixed.

Thank you @newrule :grinning_face_with_smiling_eyes:

Looking forward to new island stamp issue this month and Frontliner issue next month. I like to use new stamps and special cancellations on my Malaysia postcard swaps.

Hopefully, the stamp issues will not be postponed again due to current Malaysia pandemic situation.

I am also looking forward to the Frontliner issue but the releases have been postponed, unfortunately. :frowning:

hi kak nurul. saya baru joined new community ni… lol. baru perasan old forum dah kena archived :sob: banyak kenangan disitu walaupun dah lama tak jenguk

1 Like

@imajica Apa khabar dari Pulau Pinang.

1 Like

Khamis lepas, pergi Pejabat Pos Besar Pulau Pinang, beli setem durian2.

3 Likes

Dengan durian benar!

1 Like

Hi @SLLiew … masih belajar2 guna apps baru Postcrossing ni :joy: tapi sekarang tak boleh send postcards pulak.

1 Like

Ya, sistem baru - dulu ada warna text dan u2u lebih senang di guna daripada message. Tetapi sekarang senang nak tambah gambar.

Ada postcrosser2 Malaysia kata mereka boleh hantar poskad (private swap) ke luar negara tetapi mengambil 3 atau 6 bulan untuk sampai. Saya hantar melalui Singapore Post kalau nak buat private swap :sweat_smile:

Poskad dengan setem barisan hadapan :slight_smile:

2 Likes

Poskad Pos Malaysia Hari Pos Sedunia 2021 dengan FDC batalan yang di buat di tujuh Pejabat Pos di Pulau Pinang, Kedah dan Perak kerana dapat merentas negeri pada hari setem jualan pada Oktober 11 :slight_smile:

3 Likes

Pos Malaysia postcard of National Literary Heritage - Nov 16, 2021

1 Like

Postcard Deepavali yang di jual oleh Pos Malaysia. Di kirimkan dari Kedah untuk koleksi diri :slight_smile:

1 Like