Poskad2 Malaysia dan Pos Malaysia

1. sekarang 90 sen
  2. Boleh dah sekarang tapi u pun
    blh pergi poslaju official websites tengok mana country yg blh dihantarkan

Selamat Tahun Baru 2022. Lama tak post di sini. Berkongsi maxikad ini…

3 Likes

Dh lain rupa forum…tak perlu log-in dah…

Lama dah saya tak aktif postcrossing disebabkan pandemik sekarang ada enam keping poskad sempena penubuhan KWSP yang ke 70 tahun untuk dihantar.

Baru perasan stem dah naik harga -_-

ada sesiapa tahu macam mana saya na buat Maxicard? yang ada setem di bahagian depan.
eh, betul ke nama poskad tue macam tue?

beli poskad tue kat mana? pejabat pos juga?
sebab saya tengok poskad yang ada setem hampir serupa gambarnya

Ada FB group

1 Like

Hello! I’m Natalia, newly joined the postcrossing community. I don’t understand about the postage charges. Is the postage for international postcards flat rate 90sen (each postcard) to all the countries? (As long as it doesn’t exceed the max weight, am I right?)

1 Like

Yes, correct. Postage rate is 90 sen to all countries by airmail.

Per Pos Malaysia online site, the postcard rate is determined by size. Any extra large or irregular size is usually considered as sending an envelope by airmail and so it will much more expensive.

Most of the time, can get away with postcard dimension slightly longer or larger exceeding standard limits set by Pos Malaysia. But if you want to be extra safe, buy and send only postcard of regular size.

2 Likes

Thank you so much for the tips! :smile:

Salam. Boleh tak setem letak menlintang macam tu? Tak sangka setem KL besar sangat. Jika letak mendatar nama dan alamat memang tidak boleh nampak. Terima kasih.

1 Like

Boleh…

1 Like

Hi. Saya nak tanya sebab baru nak mula. Kalau kita nak hantar poskad ke luar negara, kita wajib ke utk letak stamp yg ada tulis international atau boleh je guna yg biasa asalkan cukup 90sen

1 Like

Setem biasa boleh di gunakan.
Setem international tidak lagi di keluarkan - dulu sebab ada GST, di bezakan luar negara tanpa cukai dan setem biasa di gunakan dalam negera ada cukai kena bayar bila membeli.

1 Like

Mr Liew, Saya nak tanya soalan lagi. Saya post 5 poskad. 2 poskad saya guna setem yg ada tulis international dan 3 poskad saya letak setem biasa. Apparently, 2 poskad yg saya guna setem international sahaja yg delivered (19 days). Lagi 3 belum lagi. Soalan saya adakah kalau guna setem biasa lebih lambt sampai ataupun poskad saya yg x sampai tu tak valid?

Thank you , Mr Liew

1 Like

My understanding is that International Stamps cannot be used for local mailing (for Malaysia address) as GST was not paid. Since GST was stopped, I think it does not make any difference now. You can check with your local post office.

Since you are sending the postcards overseas, it does not matter if you use International Stamps or normal stamps.

Ohh okok. Thank you for your guidance