Kartpostal gönderim ücretlerine zam gelmesi

Her zaman sdr yazmıyor muydu orada?

TL cinsinden yazıyordu.

2 Likes

Mutlu olmak için bi kaç küçük şey bulmaya gelmiyor hemen onun da icabına bakıyorlar, gerçekten bıktım bu ülkeden . Her can sıkıcı olayda kaçıp gitme fikrim biraz daha ağır geliyor. Cimerle change org ile düzeleceğini sanmıyorum zaten umudum da kalmadı . Bakalım belki bir gün İrlanda dan size kartpostal atarım bir gün , o zamana kadar elveda ve hoşçakalın …

3 Likes

Şimdilik devam etmek için geriye kalan tek mantıklı çözüm, gönderi seçeneklerinden yurtdışını kapatıp, sadece yurtiçini seçmek gibi görünüyor. Eğer PTT web sitesindeki fiyat doğru ise 4,00 TL fiyat uygulanıyor :slight_smile:
Uluslararası diye başlayan maceraya yerel’de devam edeceğiz.

Zorunlu düzeltme başlangıç:
Böyle bir seçenek yokmuş, ek olarak yerel alıp/göndermeyi işaterleyebiliyoruz, ama yurtdışına gitmesin, sadece yerel olsun diyemiyoruz. Özetle, battı balık bu iş burada biter!
Zorunlu düzeltme son

2 Likes

General Topics’e konu açtım şimdi

2 Likes

Kampanyanın metnini ingilizceye de çevirebilir misiniz?Yabancılar da imza atabilir.

Ben de imzamı attım, cimere yazdım ama hiçbir sonucu alıncağını düşünmüyorum. Hesabımı inactive hale getirdim elimde yazılmış olan kartları gönderdikten sonra gidiyorum. Elimde 4-5 tane boş kartpostal var eğer isterseniz size boş veya üstü doldurulmuş bir şekilde gönderebilirim. İstiyorsanız mesaj atarsınız.

Eğer fiyat düzenlemesi olursa geri gelirim.
O zamana kadar kendinize iyi bakın. :upside_down_face:

1 Like

Herhangi bir gelişme olmazsa ben de bırakırım. General Topics’te yazıldığı gibi bir tanıdığım/yurtdışına gelen gidenim yok. :no_mouth::no_mouth: Dilerim bir iki seneye başka bir ülkeden hepinize kart yollarım.

3 Likes

Yakın zamanda kartpostal veya mektup gönderen var mı? Kaç TL’ye gönderiliyor

4 Likes

Merhaba, bu sabah PTT’ye elimde 10 kartpostal ile gidince benzer şaşkınlığı ben de yaşadım. Hatta alındı fişinin fotoğrafını da buraya ekliyorum size referans olsun diye. Hindistan ya da Hong Kong’un Almanya ya da Polonya’dan daha ucuz olmasının arkasındaki mantığı da anlayabilmiş değilim. PTT’deki görevli de benimle beraber aynı şaşkınlığı yaşadı ve hiçbir açıklama yapamadı… Bu fiyatlar ile atabileceğim kartpostal sayısı ayda en fazla 5 tane olur bundan sonra, daha fazlasını bütçem kaldırmaz. Cimer’e şikayet edip, change.org’daki imza kampanyasına da katılacağım. Umarım bir şey yapılabilir.

3 Likes

Merhabalar,
Ben de konu hakkında Cimer’e şikayette bulundum, change.org üzerinden imza kampanyasına katıldım.
Umarım birlikte bir şeyleri değiştirmeyi başarabiliriz.

2 Likes

Bu arada güncel durumda mektup gönderim fiyatı kartpostal veya tebrik kartı gönderiminden daha ucuz. PTT çalışanları da yeni sistemi anlamıyor, mantıksız buluyor, işlem yapmakta çok zorlanıyorlar. 7 kart 1 mektuba toplam 130tl ödedim bugün, PTT şube şefi dahi halime acıdı, bir daha gönderme bari, bu fiyatlara değmez dedi. Umarım en kısa sürede bu mantık dışı durum son bulur.

2 Likes

Yurt dışı için sabit tek bir fiyat olur normalde tamamen mesafeye göre bir şeyler eklemeleri az da olsa mantıklı (az da olsa) ama bunların yaptıkları şey mesafe falan da değil. Burnumuzun dibindeki Almanya ve Polonya 18-19 tl olurken nasıl oluyor taa dünyanın öbür ucundaki Hindistan ve Hong Kong daha ucuz olabiliyor anlamış değilim. Döviz kurundan mı diyeceğim ama o zaman Polonya ile Almanya kafa kafaya olmazdı. Bu fiyatları bu politikayı hangi varlık koyduysa kendisini Allah’a havale ediyorum. :joy:

3 Likes

Hindistan daha uzak Almanya’dan?Mesafe ile alakalı değil demek ki

1 Like

Bu şekilde kimse kartpostal göndermeyecek,hiç para kazanamayacaklar.

2 Likes

arkadaşlar tepkimizi kartpostal göndermeyerek koymamamız bence en iyi tepki olur. Bir süre sonra para kazanamadıklarını anladıklarında fiyatları düşürebilirler bence.

1 Like

Ben dün elimdekileri göndermek zorunda kaldım. Çünkü tarife değişikliği öncesinde takas için anlaşmıştık çoğuyla. Hepsine 6,5 tl pul yapıştırmıştım. İki PTT şubesi almadı. Makineden geçiremiyoruz artık ya hepsi pul olmalı ya da hiç pul yapıştırmayacaksınız dedi. Merkeze gittim ordaki bir memur halime acıyarak yardım etti. 22 kart vardı tek tek hesapladı. Örneğin, 18.41’den 6.30’u çıkardı. Kalanını makineden geçti falan. Hangi ülkeye ne kadara göndereceğiz bilmiyoruz. Bir de gönderim ücreti sdr değerine bağlı olduğu için dünkü gönderim ücretiyle bugünkü gönderim ücreti farklı olacak. O zaman pul almanın ne anlamı kalıyor? Neden ben garanti olsun diye fazla pul yapıştırmak zorundayım? İki üç tane göndermiyorum ki. En az 20 gönderiyorum. Bu sistem aslında pul kullanma makineden geçir diyor. Bizden sonra en çok etkilenecek olan da muhtemelen pul satışları olur.

4 Likes

Anlık kur üzerinden kartpostal/mektup göndermek zorunda kalacağız, şaka gibi. Mesela geçen hafta gönderseydik yarın göndereceğimizden bir iki lira daha ucuz olacaktı. Mevcut sistemle yurt dışına kartpostal göndermek benim için artık çok büyük bir lüks. Üzülerek, bir yerlere yazmaya devam ederek, bekleyeceğim. :pensive:

2 Likes

6.5 TL bile komik bir ücret iken bu ne gerçekten. Şuan kimse göndermeyince zarara girecekler asıl. Bence de bir süre göndermeyelim ama konunun peşini de bırakmayalım.

2 Likes

Bugün postaneye gittim 15 kart gönderecektim pul istedim ayrıca kart ücretlerini sordum, yurtdışı takipsiz 9tl olduğunu söylediler. Vazgeçtim göndermekten. En küçük pulun da 9tl olduğunu başka veremeyeceğini söyledi görevli. 10gün önce güncellenmiş fiyatlar dediklerine göre. Bu yıl takip ettiğim 3. Zam oldu. Yazık gerçekten, posta ücretlerinin bu derece uçuk olması…

1 Like