Kartpostal Gönderim Ücretleri

Merhabalar ,bildiğiniz üzere yurtdışına kartpostal gönderim ücretleri çok yüksek.Acaba bu ücretler hakkında PTT ile iletişime geçsek fiyatlar konusunda bir şeyler yapabiliriz belki.

2 Likes

Güzel düşünmüşsünüz, katılıyorum fiyatlar gerçekten yüksek ve bizler sürekli gönderdiğimiz için de artan fiyatlar etkiliyor bizi. Ancak işe yarayacağından şüpheliyim yine de denemekten zarar gelmez.

1 Like

ptt zam yapmaya bahane ararken indirim falan yapmaz :frowning:

1 Like

mektup ücreti 3 tl acaba kartları mektuba koysak olmazmmı :slight_smile:

3 ₺ değil ki?

ne kadarmış :smiley:

6,50₺

1 Like

Gümrük vergisi 16 tl olmuş. İndirim yapacaklarını hiç sanmıyorum

1 Like

Bu arada kartları zarfa koyup zarfı yapıştırmadığınız sürece kart ücreti eğer kapatırsanız da mektup ücreti ödeniyor.

vay canına bunu bilmiyordum

1 Like

Kartpostal ücreti ile mektup ücreti aynı olduğu için fark etmez :slight_smile:

Ben kartpostalı 4,5 tl gönderiyorum hâlâ :blush:

Ben gönderemiyorum ya bizim buradaki ptt çalışanı çok tripli bir arkadaşımız. :joy:

1 Like

Sabit bir fiyat olmasına rağmen durum bizde çalışana göre değişiyor maalesef.

2 Likes

Ben de artık 4.5 tl’ye gönderiyorum :slight_smile:

1 Like

Aa çok sevindim nasıl çözdünüz?

Kartpostala sevgilerimle yazıp gönderiyorum. Öyle olunca tebrik kartı ücreti almaya başladılar. Ama her seferinde tebrik kartı olarak belirtmek zorunda kalıyorum.

2 Likes

Anladım en azından bir şekilde çözmüşsünüz. Sizin adınıza sevindim.

Bu gün bana tebrik kartı tarifesinin sadece yılbaşı vb. özel günlerde uygulandığı söylendi ve 6.50 TL alındı.Çalışan arkadaşa ne kadar söylesek de bizi dinlemedi. Arkadaşım da yanımdaydı hem çok güldük hem de bir o kadar üzüldük.

Bugün yeni bir postane personeli bana, kartın resimli yüzünde “iyi bayramlar”, “mutlu paskalyalar”, “cadılar bayramınız kutlu olsun” gibi ibareler yazmadığı için tebrik kartı olarak kabul etmiyoruz dedi ve 6,50tl aldı.

1 Like