Kartpostal Gönderim Ücretleri

Bana da aynısı söylendi bugün

1 Like

Herkes kafasına göre davranıyor :woman_facepalming:t3:

2 Likes

Birkaç gün önce EU ülkesine 1 postcard attım. Üzeri full mesaj yazılı. (Tek satır mesajla çok yazı fiyat farkı oluyor diye belirttim)
23,20 TL ödedim.

mesaj bu kadar.

2 Likes

Uzun bir aradan sonra iki kartpostal göndereyim dedim 52 lirayı duyunca şok geçirecektim. Postcrossing maceram böylece kesin olarak bitmiştir…

4 Likes

gönderen var mı hic son zamanlarda öyle merak ettim?

edit: yokmuş xd

1 Like

Selamlar,

Uzun süredir göndermiyordum, en son geçen hafta dayanamadım. Tüm bu saçma ücretleri göze alıp 3-4 tane gönderdim. Kartlardaki fiyatı tebrik kartı veya posta kartı ücreti farketmeksizin 20 tl’ye sabitlemişler. Mektup olarak ise 40 liraya falan tuhaf fiyatlar çıkıyormuş. Posta görevlisi whatsapp neyine yetmiyor dedi :confused:

Hala Türkiye’den gönderim olması ilginç, sanırım azalmakla birlikte tamamen bitmedi. En son fiyat artışı öncesi gönderdiğim kartlar için sistemin verdiği kodlarla geçen hafta çıkan kodlar arasında epey bir sayı farkı vardı.

3 Likes

Geçen yurtiçi olarak Ukrayna Konsolosluğuna göndermiştim :frowning: .

1 Like

Benim de geçen gün bir tane yollayasım tuttu aldım kodu kartpostalı ama kartpostal göndermemeye o kadar alışmışım ki masanın üstünde durmasına rağmen her sabah unutup işe gidiyorum. Gerçi yollasam da bana kartpostalın geleceğini sanmıyorum PTT yine bana o kartları getirmez ben de 20 TL’yi çöpe atmış gibi olurum herhalde. Zaten ucuzken haftada 4-5 tane gelen kartları bile getirmemek için kendilerini dağa taşa vuruyorlardı.

1 Like

Göndermek isteyen falan varsa diye söylüyorum bugün kartpostal gönderesim tuttu PTT’ye gittim 3 tane kartı 60 tlye gönderdim ama zam gelecekmiş 30 TL olacakmış tanesi haberiniz olsun.

1 Like

I sent postcards for 20 TL today, but I was also warned that there would be a price increase! How much will be the price did not say :face_with_spiral_eyes:

1 Like

Bugün ben de ilk kez 30 TL’ye kartpostal gönderdim. Bana gelen kartpostallardaki pulların değerlerini Türk lirasına çevirip gülüyorum eve geldiğimden beri.

1 Like

Geçmiş olsun herkese zaten çok gönderen olduğunu sanmıyorum artık.

Merhaba,
Son dönemde kart gönderen oldu mu? Ben uzun zamandır göndermiyorum. En son gönderdiğimde tek tek ülkelere ve kartın gramına göre saçma sapan ücretler alınıyordu. Artık sabitlendi mi? Ücretler ne kadar oldu bilginiz var mı?

En son bütün ülkeler 30du.

1 Like

Bir Zarf için 60 lira ödedim geçen hafta

ben de 3 kart için 160 küsür lira ödedim 1 hafta önce… ucuz olması gereken hobinin geldiği durum :slightly_smiling_face:

2021 yılında 6.5 TL olmasıyla birlikte platformu bırakmak mecburiyetinde kaldım. İstanbul’a dönünce bir şans vermek istedim kendisine. Bir Yeni Zelanda’ya, biri Almanya ve sonuncusu Rusya’ya olmak üzere 3 kayıtsız kart göndermek için 163 TL ödedim. Hobinin pek şansı kalmadı. Bir kart göndermenin bu kadar pahalı olmasına akıl sır erdiremiyorum.

1 Like

en son 30 TL değil miydi? niye bu kadar farklı farklı ücretler duyuyoruz? :confused:

Bir yanlış olmasın, yurt dışı zarfsız kartpostal gönderi hala pahalı olmakla birlikte 30.- TL. Sitesinden de kontrol ettim, canlı desteğe de sordum değişiklik yok.

Forum dostları, PTT’den 25.10.2023’te aldığım fiyat tarifesini sizinle paylaşmayı unutmuşum :smiling_face_with_tear:
Dün, yeni yılla birlikte zam gelip gelmediğini de müşteri hizmetlerinden teyit ettim. Fiyatlandırma hala aynı.
Şuanda fiyatlar aşağıdaki linkten ulaşacağınız dosyadaki gibi her ülke için farklı olmakla birlikte, SDR cinsinden. SDR’yi de

*https://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/connect/tr/tcmb+tr/main+page+site+area/bugun Merkez Bankası sitesinden kontrol edebilirsiniz, şu anda 1 SDR 40tl civarı.*

Fiyat Tarifesine :
https://pttwebdosya.ptt.gov.tr/api/file/getFile?FileName=67f0b9f6-c7b9-41d4-a13e-50e457797641*Yurt_Disi_ucret_Tarifeleri.pdf

+ayrıca diğer fiyatlandırmaları da (yurtiçi)
ptt.gov.tr/tarifeler ,

den ulaşabilirsiniz.

1 Like