[CHAT] Propozycje, pomysły, pytania, opinie

Cześć!
Padło kilka różnych propozycji tagów, gier i RR w wątku ogólnej dyskusji i za chwilę wcale ich znajdziemy. Stąd też przeniosę je tutaj i zapraszm wszytskich do dyskusji, pomysłów propozycji nowych wymian.
Tagi:

  • zwierzęta, w tym dzikie
  • ptaki jako osobny
  • sztuka (obrazy)
  • retro: pocztówki reprinty miast, starych fotografii, styl sephia, nostalgia po przeszłosci, pin up itp.
  • tag o książkach

Proszę o wypowiedzi czy będa chętni do takich wymian.Jeśli o czymś zapomniałem, piszcie.

Proszę także proponoiwać wszystko inne z wiązane z wymianami. Im wiecej wymian i ruchu w unteresie tym wiecej pajtek do nas w drodze :slight_smile:

Ja jeszcze zaproponuję tag “Pory roku”. teraz z racji aury- edycja jesienna- kartki o tematyce jesiennej. jest ich dośc sporo.

1 Like

Wydaje mi się że wystarczy zwierzęta jako ogólny, żeby nie było zbyt dużych przestojów. Na sztukę zawsze jestem chętna
Może też jeden ogólny tag - typu oferuję - można wrzucić np. link do swojego albumu z kartkami na wymianę

2 Likes

Dziękuję za opinię.
@Delillah , proszę załóż w takim razie wątek tagu oferuję:)
@Bohun , prosze o tag sztuka:)

Ja ogarnę zwierzęta :slight_smile:

Drodzy Współuczestnicy! Jakie macie ulubione tagi lub RR-y na forum PC? gdzie najczęściej wymieniacie się kartkami?

A co byście powiedzieli na tag geograficzny z życzeniami? Wiadomo, nie ma nas tu jeszcze za wiele, ale to się powoli zmienia. :thinking: Można by w tym tagu poprosić o widokówkę z konkretnej miejscowości/regionu albo z jakimś konkretnym miejscem. Oczywiście im więcej życzeń tym lepiej i raczej nie możnaby liczyć, że zawsze uda się dostać kartki from orgin, ale może niektórym udałoby się zdobyć jakieś wymarzone pocztówki. :upside_down_face: Byłby ktoś chętny?

1 Like

Odnośnie tego pytania, ja zbieram wszystkie widokówki i wszystko co związane z folklorem/tradycjami, więc jeśli już tagi pocztówkowe, to tego typu. Jestem na tak z tagiem retro. :heart:
Ogólnie wolałam zawsze tagi other items na przykład z magnesami na lodówkę i małymi prezentami. O właśnie, może na to byłby ktoś chętny? Tagi z magnesami? Albo z innymi drobiazgami. :thinking:

1 Like

Pomysł fajny. Póki nie będzie wystarczającej liczby uczestników ,można wykorzystać do tego istniejacy tag "wybieram temat"i zmienić zasady przez dodanie swoich życzeń.
Można przeciez zamiast 3 napisać więcej. jak uważasz?

1 Like

Magnesy na lodówkę bardzo mi się podobają. Mam tu u siebie sporo tego typu suwenirów, wprawdzie monotematyczne, ale dość powszechne.
Ja oczywiście uczestniczyłbym jeśli tylko byliby chętni na magnesy częstochowsko-jasnogórskie;)

1 Like

Tak, myślę, że na razie można tak zrobić. ^^ Jak tylko społeczność nam się odpowiednio zwiększy, doda się nowy.

1 Like

Ja bym była chętna. :yum: Magnesy zawsze dobre, nieważne skąd. :blush:

1 Like

@Panda_Monix

Super, miejmy zatem oko na frekwencje :slight_smile:A oki co zmieniam zasady wg Twoich rekomendacji.

1 Like

@Panda_Monix jak tylko sie pojwi czat to się zapisuję :slight_smile:

1 Like

@Panda_Monix
Tag wybieram temat rozszerzony o nowe możliwosci :slight_smile:

1 Like

Mam pytanie. Czy wg Was pocztówka “vintage” to prawdziwa stara pocztowka, np z czasów PRL czy retro czyli współczensy reprint?
Często pojawia się w preferencjach pocztówkowych. Mam duzo kartek PRL, ale zawsze mam wątpliwości czy osoba rzeczywiście miała taką na myśli.

Hmm, dobre pytanie. :thinking: Wydaje mi się, że raczej chodzi o reprinty i te pocztówki w konkretnym stylu vintage, nie o stare kartki. Ja osobiście tak to widzę, ale szczerze mówiąc ze starej pocztówki bardzo bym się ucieszyła i myślę, że jak się trafi prawdziwy fan takich klimatów, to powinien się ucieszyć (oczywiście jeśli kartka jest w dobrym stanie i dobrej jakości). Niektóre osoby to określają na swoich profilach, czy mają coś przeciwko starym pocztówkom, czy je lubią czy nie.

2 Likes

Dziękuję. Oczywiście mowa tylko o pocztówkach w dobrej kondycji jakościowej. Ja lubię pocztówki widokowe PRL i sam je tez wysyłam do osób, które je lubią. Mnie się szczególnie podobaja te, na których sa samochody z dawnych czasów :slight_smile:

2 Likes

Przeglądam różne strony i widzę, że słowo vintage nabrało trochę dwóch znaczeń. Ogólnie powinno chodzić o stare pocztówki, ale wiele osób uważa za vintage również (lub tylko) reprinty. Można to zauważyć na profilach osób, które chcą kartek vintage, ale nie chcą starych pocztówek. :sweat_smile: (nie tylko na Postcrossing). Są też miejsca gdzie można kupić nowiutkie pocztówki w stylu vintage. Sam styl jest bardzo modny i myślę, że ludziom ogólnie chodzi o ten klimat. Myślę, że jak ktoś ma napisane vintage i nie wspomina o niechęci do starych kartek, to spokojnie można taką wysłac. :wink:

2 Likes

Odnośnie pomysłów, przyszła mi do głowy jedna rzecz. Co byście powiedzieli na jakąś małą wymianę kartek i prezentów świątęcznych? Chodzi o coś symbolicznego, możnaby ustalić cenę na przykład 10-15 zł (do ustalenia) i każdy dawałby listę jakichś rzeczy, które ewentualnie chciałby dostać (na przykład coś słodkiego, torba na zakupy, papeteria, magnes na lodówkę etc), osoba wysyłająca wybrałaby coś z listy. Można to zrobić w formie tagu, wtedy każdy mógłby zdecydować czy może wysłać coś z danej listy i dołączyć więcej niż raz jeśli chce. Tag byłby otwarty do konkretnego dnia i osoba, która go otworzy, oznaczy ostatnią osobę, w ten sposób kółko się zamknie. Dajcie znać, czy bylibyście zainteresowani i jaki przedział cenowy powinniśmy ustalić.

2 Likes

W zależności od frekwencji w listopadowej edycji RR na forum, a póki co są 4 osoby, co uważam za wystarczające do startu :slight_smile: , otworzę podobny grudniowy i dodatkowo specjalny- świąteczny.

Co do prezenrtowego uważam za bardzo dobra ideę i chętnie wezmę udział. Jak najbardziej, można określić przedmioty, które każdy chciałby dostać (do wyboru.

1 Like

U mnie w mieście jest księgarnia oferująca stare pocztówki z czasów PRL na różne tematy. Stan jakości jest różny, ale jest wiele takich, które są niemal jak nowe. Trzeba tylko spędzić tam więcej czasu, żeby poszperać. Ostatnio “nowych” dostaw nie było ze względu na koronę, ale cały czas ruch w interesie jest. Cena takiej kartki standardowa, 1 zł.

2 Likes