[CHAT] Propozycje, pomysły, pytania, opinie

Bardzo chętnie zgłaszam się do odebrania starych pocztówek.
Tobie @Panda_Monix, stare pocztówki się podobają?

1 Like

To może tag Vintage PRL i podobne starsze kartki założymy? :slight_smile: Będą chętni?

2 Likes

O, to fajnie. Chciałabym mieć takie miejsce w pobliżu. :sweat_smile: Tu w Gdyni znalazłam stare kartki w antykwariacie, ich cena to około 5zł za sztukę i większość z nich jest w kiepskim stanie. :pensive: znałam kiedyś kiosk gdzie można było kupić pocztówki na oko z lat 90, nie takie stare, ale też były fajne, niestety już dawno się skończyły a nowych nie dostarczali. :sweat_smile: Muszę się rozejrzeć, może gdzieś coś jeszcze znajdę.

Mi się bardzo podobają. Postaram się coś znaleźć. :blush:

Ja w stylu vintage/retro mogłabym wysyłać, ale z takimi faktycznie starymi kartkami, to tylko raz na jakiś czas będę mogła dołączyć.

Retro tag niebawem się pojawi. :slight_smile: A co do vintage (starsze kartki) jak znajdziemy źródło dostaw to wtedy otworzymy :slight_smile:

1 Like

Przypomniało mi się jedno miejsce gdzie można dostać stare rzeczy i olśniło mnie, że pocztówki też mogą mieć. Bingo! Kupiłam ponad 30 pocztówek z lat 60-90. Raczej widokówki, parę obrazów, prawie wszystko zagraniczne. Niestety nic lokalnego. Nadadzą się do tagu vintage?

1 Like

A jakże :slight_smile: Toż to czysty vintage :slight_smile:

1 Like

:grin: niestety nie udało mi się znaleźć nic z Trójmiasta ani okolic, z Polski ogólnie znalazłam 3, dwie z Jarosławia i jedna z Nowej Słupi. Większość to radzieckie i niemieckie, chyba jakieś czeskie, dwie z Włoch, dwie z Afryki (chociaż te nie wyglądaja aż tak staro) i chyba jedna z USA się załapała. Będę tam wpadać od czasu do czasu. :grin: Więc na razie jestem przygotowana na ten tag. :blush:

1 Like

@Panda_Monix, otworzyłem tag retro i zaznaczyłem jedną z opcji vintage. Ale nic nie stoi na przeszkodzie otworzyć osobny vintage, wtedy z retro usinę tę adnotację. Go ahead :slight_smile:

1 Like

Dołączę niebawem. Muszę najpierw powysylać wszystkie zaległe kartki i sprawdzić ile mam znaczków, bo boję się, że się rozpędzę i znowu wyślę dużo więcej niż planowałam. :sweat_smile: Ale na pewno w tym tygodniu dołączę. :blush:

1 Like

Czy kartki do Stanów docierają Wam w miarę normalnie?
Czy tylko u mnie jakiś zastój na wszystkich frontach i oficjalnych i prywatnych :crazy_face:

Jak bardzo zastój? Ja ostatnio nic nie wysyłałam w tamtą stronę, ale zawsze mi się wydawało, że idą coś dłużej niż powinny, przeważnie około 3-4 tygodnie jako priorytety, czasem dłużej. :thinking:

Ida ponad 2 tygodnie, co zdarzało się tylko w poprzednim kryzysie pandemicznym… chyba, że trzeba sądzić, iż drugi kryzys też ma na to wpływ. Ale do innych krajów dochodzi wcześniej np. to Rosji, Tajwanu czy… Brazylii (sic!) , które to kraje zawsze odstawały od terminu dostawy do US. A może wybory prezydenta tam przystopowały :slight_smile:

1 Like

U mnie ostatni raz coś doszło do Stanów w dwa tygodnie około roku 2017. :sweat_smile: Ostatnia najkrótsza podróż kartki do Stanów trwała u mnie 20 dni, aż się zdziwiłam, z rzeczy wysyłanych prywatnie również dostaję informacje po około 3-4 tygodniach. Wiadomo, nie wszyscy rejstrują/piszą wiadomość od razu, ale za często mam taki czas, żeby twierdzić, że mam takiego pecha do ludzi. Ale tak, w ostatnich dwóch-trzech tygodniach nic nie wysyłałam w tamtą stronę, więc nic mi nie wiadomo o tym jak w tej chwili to działa. :thinking: Możliwe, że wybory trochę opóźniają, może poczta działa gorzej, a może ludzie są zbyt pochłonięci, żeby się tym zajmować. :sweat_smile:

1 Like

Dzięki za informację. Czyli przyjmuję, ze póki co to nie jest drastyczne opóźnienie. Cierpliwie czekamy.
A propos, ktoś korzysta z usług NK?

1 Like

Napisz kartkę? Dawno nie używałam… Miałam ochotę po ostatniej podwyżce zagranicznych, bo 8zł to kosmiczna cena, ale jakoś nigdy nie mogę się przekonać. :sweat_smile: Ogólnie słyszałam, że działa nadal i wszystko jest w porządku.

1 Like

Tak, ja korzystam i jestem zadowolony, Część przez NK, część PP. Kupiłem piękne wycofane , niestepmlowane znaczki w necie z lat 70-80 i odbiorcy są zadowoleni, do tego stempel imitujący pocztowy. Częściej otrzymuję podziękowania za znaczki niż pocztówkę :slight_smile: przy NK mogę sobie pozwolić na wysłanie więcej kartek niż kiedyś ku mojemu wielkiemu zadowoleniu :wink:

1 Like

Może do tego wrócę, ogólnie cały czas chcę ograniczyć wysyłanie pocztówek (trochę też przez czas, więcej go poświęcam na listy), ale zabawy na forum i okazjonalnie zabawa w Postcrossing (bo to tak strasznie kusi, żeby czasem wylosować jakiś adres :heart_eyes:) trochę mi to uniemożliwiają. W każdym razie zastanowie się nad możliwością używania ponownie NapiszKartkę. :blush:

1 Like

Zawsze to kilka kartek więcej w skrzynce :cowboy_hat_face:

1 Like