[CHAT] O wszystkim

Czytaliście „Mistrza i Małgorzatę”?

To jest klasyk, który chodzi za mną od jakiegoś czasu, ale jakoś nie było okazji przeczytać. :sweat_smile: Muszę w końcu nadrobić. :smile:

Słyszeliście o tym, że od lutego nie będzie można używać znaczków na listach poleconych? Będzie tylko naklejka z kodem paskowym.

“Mistrza i Małgorzatę” czytałam daawno temu, jeszcze w średniej szkole :slight_smile:

polecone zwykle wysyłam w sprawach urzędowych, wręcz szkoda mi na nie ładnych znaczków :smiley:

1 Like

Tak, coś słyszałam o tych poleconych. Bardzo rzadko używam tej formy listu, więc w sumie nie obchodzi mnie to za bardzo. A może nawet lepiej dla mnie jak będzie bez znaczków, bo mama zawsze ode mnie pożycza znaczki jak coś wysyła. :face_with_hand_over_mouth:

Ja też nie używam poleconych za często i nie przeszkadza mi, że akurat na nich nie będzie znaczków. Bardziej martwi mnie sama idea, że na jakiejkolwiek formie przesyłki listowej znaczków używać już nie będzie wolno.

Może następne będą zwykłe listy? Na Litwie właśnie wprowadzili coś podobnego, choć jeszcze znaczki nie są zakazane :wink:

Moi Drodzy,

Wszystkiego najlepszego z okazji 102 lat niepodległości. :poland::poland::poland::poland::poland:

Przy okazji, czy wiecie za na kanale Studia Filmowego Tor na YouTubie można obejrzeć polskie filmy. Niektóre są cyfrowo odświeżone.

Pozdrawiam

1 Like

Jeśli ktoś z Was się zastanawiał, kiedy będzie dostępny pierwszy znaczek za 8 zł, to już wiadomo - tegoroczna edycja bożonarodzeniowa, wchodzi do obiegu w poniedziałek. Ciekawe, co dokładnie będzie przedstawiać.

Niestety jak zwykle fatalny

p002205_01

dobrze, że mam jeszcze zapas “składaków”, szybko nie będę zamawiać, to się o niego nie potknę :crazy_face: aczkolwiek uczciwie przyznaję, że na jego korzyść przemawia rozmiar.

Ja na pewno trochę zakupię, m.in. właśnie ze względu na rozmiar. Zapas składaków mam, a najnowsze zamówienie właśnie do mnie przyszło, nabyłam trochę tych dwóch emisji po 4.70. Same w sobie nie powalają, ale można używać tych wszystkich ładnych za 3.30 i nie zajmują pół kartki :grin:

Ciekawe, czy następna ósemka to będzie dopiero Europa, czy coś wcześniej “rzucą”.

Mam nadzieję, że pojawią się po 8 jakieś produkty regionalne albo zwierzaki. :heart_eyes: Nowe z latarniami też by się przydały, chociaż po 4 albo po 4.70 by mogły być. :thinking: Ten pierwszy za 8 nie zachwyca, chyba zostanę przy tych po 4 co na razie są dostępne. :sweat_smile:

Macie jakieś swoje ulubione znaczki albo serie?

bardzo lubię zielnik, i ten arkusz z fokami

1 Like

o właśnie zielnik też jest świetny :heart:

Lubię serię z królami Polski, choć w sprzedaży już tylko dwa wzory, a ostatnio nowe motyle.

Lubię serię produkty regionalne, ale chyba niestety się skończyła (w tym roku nie było i na przyszły też nie przewidują).

Zielnik jest b. ładny, podobały mi się polskie ptaki, zwłaszcza ta druga edycja, clematisy, Polska Zobacz Więcej i polskie krajobrazy. Ogólnie chciałabym więcej widoków na znaczkach, jakichś charakterystycznych miejsc, roślin, zwierząt. Mniej ludzi :wink:

Szkoda też, że znaczek z Wiedźminem był tylko jeden, a nie cała seria postaci z gry. Nie żeby mi się specjalnie podobał albo żebym była fanką, ale na pewno sporo osób by się cieszyło z kartki z takim znaczkiem.

Macie pomysł, do czego można użyć nowego znaczka za 95 gr? To znaczy, z jakim innym nominałem go skleić, żeby wyszło coś sensownego?

Zastanawiam się, czemu akurat taka cena i nic mi nie przychodzi do głowy.

2,35

Wszystkim nam życzę spokojnego i zdrowego 2021 roku!