[CHAT] O wszystkim

Lubię serię produkty regionalne, ale chyba niestety się skończyła (w tym roku nie było i na przyszły też nie przewidują).

Zielnik jest b. ładny, podobały mi się polskie ptaki, zwłaszcza ta druga edycja, clematisy, Polska Zobacz Więcej i polskie krajobrazy. Ogólnie chciałabym więcej widoków na znaczkach, jakichś charakterystycznych miejsc, roślin, zwierząt. Mniej ludzi :wink:

Szkoda też, że znaczek z Wiedźminem był tylko jeden, a nie cała seria postaci z gry. Nie żeby mi się specjalnie podobał albo żebym była fanką, ale na pewno sporo osób by się cieszyło z kartki z takim znaczkiem.

Macie pomysł, do czego można użyć nowego znaczka za 95 gr? To znaczy, z jakim innym nominałem go skleić, żeby wyszło coś sensownego?

Zastanawiam się, czemu akurat taka cena i nic mi nie przychodzi do głowy.

2,35

Wszystkim nam życzę spokojnego i zdrowego 2021 roku!

Ja również życzę nam wszystkim wszystkiego dobrego w 2021!

Cześć wszystkim. Jestem tutaj nową osobą (w sensie na forum) i nie wszystko jeszcze rozumiem tutaj. Czy mógłby ktoś odpowiedzieć na moje pytania?

Jasne. W czym Ci pomóc?

O co chodzi z tymi poziomami jeśli dobrze zrozumiałam? Czemu niektórzy mogą napisać coś o sobie tutaj, a ja nie?

Czemu w niektórych postach dużo osób odpisuje, a w innych nie?

Myślę, że to zależy od rodzaju wątku - jedne służą typowo do dyskusji, inne tylko do organizowania wymian, niektóre tematy po prostu budzą większe zainteresowanie. Możesz podać jakieś przykłady? Wtedy mogłabym odpowiedzieć bardziej konkretnie.

Tzn. nie jesteś w stanie uzupełnić swojego profilu forumowego? Trust Levels zależą od aktywności na forum. Na początku każdy dostaje Basic (tak jak Ty teraz), po kilku dniach aktywności przechodzi się na poziom Member.

Zauważyłam, że w niektórych ogłoszeniach o korespondowaniu niektóre osoby mają dużo odpowiedzi, a niektóre nie. Sama też zrobiłam taki post i nikt się nie odzywa gdzie inne są bardziej aktywne

Dziękuję za odpowiedź

A to już bardzo indywidualna sprawa. Jeżeli osoba jest np. z rzadszego kraju (rzadko spotykanego na Postcrossingu), zwykle będzie miała dużo odpowiedzi dosyć szybko, ale to oczywiście tylko jedna z wielu możliwości.

Daj sobie czas, na pewno pojawią się osoby, które będą chciały z Tobą korespondować. Inni użytkownicy mogą też pisać od razu wiadomości prywatne do Ciebie, niekoniecznie odpowiadać w wątku.

Dziękuję. Myślałam, że coś złego napisałam i dlatego

Nie, popatrzyłam na Twój wątek, jest jak najbardziej OK. Z tego co widzę, ma dopiero 6 godzin, dziś niedziela, więc część ludzi tu nawet nie zajrzy (na forum), także odpowiedzi pojawią się pewnie w ciągu kilku dni-tygodni.

Ah. Rozumiem. Dziękuję za to, że zajrzałeś. Chciałam poznać kogoś zwłaszcza z Azji. Mam jednego przyjaciela korespondencyjnego, a chciałabym chociaż jeszcze jednego. Super byłoby gdyby to była osoba z Korei, ale widzę, że oni tak średnio wchodzą na forum

Jeszcze jedno pytanie. Gdzie mogłabym ustawić sobie, aby losować ludzi z tego samego kraju? Chciałabym kiedyś w ramach postcrossingu wysłać kartkę pocztową do kogoś z Polski. Miła odmiana

Oj tak, Korea jest rzadkością na forum. Chiny lub Japonia powinno się udać, ale z Korei kojarzę kilka osób, które w ogóle tu zaglądają, nie wiem, czy są zainteresowane listami.

Co do losowania osób z tego samego kraju, wchodzisz w ustawienia swojego profilu tu:

i wybierasz tę opcję:

Tak jak jest napisane, można ją zmienić tylko raz na 60 dni, więc jeśli zaznaczysz, to będziesz mogła odznaczyć dopiero za 60 dni.

Jeśli mam to wybrane, a jeszcze nikogo nie wylosowałam to po prostu pech? Spróbuję odhaczyć i zahaczyć znowu. Poczekam te 60 dni :slight_smile: