Życzenia odbiorcy - co tym sądzicie

Nie publikuję nawet nicka tego Pana, bo lekko się wzburzyłem

I am retired and now I have more time for my hobbies, which include stamp and postcard collecting, photography, walking (in town & country), cycling and travelling.

Please don’t send self-made cards, photos on photographic paper, greetings cards (folded cards)*
****Please note - Greetings cards are NOT postcards ****

My FAVOURITES are cards already received - they may give you some ideas about the cards I like.

My stamp and postcard interests include :-

coal / oil & gas / electricity /nuclear power / hydro-electric power,windmills, geothermal, green energy, etc
Other mining and quarrying
water supply industry - water works, sewerage works
shipbuilding / docks / fishing industry / cruise liners / cargo ships / lifeboats / lighthouses
iron & steel industry / heavy engineering / metal industries / quarries
car, bus, lorry making, etc
transport - airports / airlines / trams & buses / ferry companies, etc
railways (stations, track, signals, railway workers, carriages and wagons etc)
space industry and astronomy
construction industry, building sites
kitchens, cooking utensils, other furniture
farming / food production / crops / dairy (milk, ice cream, cheese etc) / meats / cakes / foods of all kinds, etc
pets, vets, hunting, falconry
chemical industry
cosmetics, perfumes, etc
glass making
communications industry - telephone to computers & internet / telegrams, etc
entertainment - broadcasting / theatre / cinema,
musical instruments
music (pop, classical, etc.), TV, etc
The arts - artists, sculptors, authors, composers, etc
Sports of all kinds and stadia
Textile industry / wool / cotton, linen, lace, etc
Clothing industry - clothes, beachwear, shoes, umbrellas, fashion, etc
brewing / wine, beer, whiskey, etc
toys and games
markets, shops, supermarkets, banks, offices
newspapers, magazines, comics
education -schools / universities / colleges, etc
health - doctors / hospitals / medicines / Covid-19
legal profession - lawyers / solicitors / courts / police, prisons, etc
fire service, lifeboat service
trade exhibitions
…etc
(Any other industries, professions ??)

POSTAL SERVICE - such as:
public postboxes
postal workers
carrying the mail - postal vehicles
post offices
Meeting Cards (official)
philatelic exhibitions

If you really can’t find anything in the above list a typical tourist card will also be welcome (for my Tourist Industry collection).

If possible please send cards in envelopes - so many get damaged in the post

1 Like

Typowy kolektor :slight_smile: Mógłby troche grzeczniej poprosić o to na czym mu zależy, ale to pewnie też różnica pokoleń.

Ja czytam profile i staram się cos dobrać, ale jak nie mam, to nie mam :woman_shrugging:
Ale nie sprawdzam “ścian” jak dostanie się duplikat to przecież nie koniec świata ^^

Rozumiem flustracje jak się czyta taki profil. :frowning:
Do Ciebie należy i tak końcowa decyzja jak i jaką mu kartke wyślesz.
:sunflower:

1 Like

Akurat miałem Port Północny w Gdańsku (nie jestem z tego rejonu), ale też się nie przejałem.

Aj zwykle wysyam pierwsze co z dlugiej listy sie zmaczuje o ile w ogole cos mam…
Długa lista duża szansa :slight_smile:
ale sie z tylu juz rozpisywac nie chce… :wink:
Z drugiej strony lubie takie listy, bo wiem ze druga strona będzie zadowolona,
ale ten pan się wyjątkowo wysilił :smiley:

1 Like

Dziękuję za odpowiedź, cóż zobaczymy czy utrafiłem w gusta :upside_down_face:

a ja bym się tam nie oburzała. Owszem, ma specyficzne tematy kolekcji, ale turystyczną kartkę też przytuli, i ok. Rozumiem, ze nie każdy lubi karnety i ręcznie robione kartki, może ma złe doświadczenia, jasno powiedział i już.
Co do grzecznie czy niegrzecznie, czasem to sa kwestie kulturowe. Np. wielu Finów ma zwyczaj kończenia zdań wykrzyknikami i przy pierwszych takich mailach zastanawiałam się, czemu ten człowiek na mnie krzyczy :slight_smile: A oni tak po prostu mają

1 Like

Rozumiem i dziękuję za wyjaśnienie, a info ostatnie jest takie że port północny przypadł do gustu :sweat_smile:

3 Likes

Zastanawia mnie to, jak niektórzy czytają profile. Mam wrażenie, że wręcz robią “na złość” . Nie mam za dużej listy. Preferuję widoczki i budynki na twardej błyszczącej powierzchni. No i Blue Cats.
Nigdzie nie napisałam, że nie moga byc inne kartki.
Natomiast napisałam (wydaje mi się, że) wyraźnie, że nie cierpię pocztówek z ludźmi (a szczególnie dziećmi), religijnymi cytatami oraz ręcznie robionymi. Jest też duża grupa pocztówek, które nie sprawią mi przyjemności, ale mnie aż tak nie drażnią, więc ich nie wymieniłam.
Tymczasem w ostatnim czasie dostałam kilka z tej listy. Zastanawiałam się, czy to brak umiejętności czytania, ale chyba osoba z USA powinna znać choć podstawy swojego języka. Dostałam wręcz tekst pod tytułem - “ale masz wymagania” na ręcznie wydrukowanej kolorowej plamie z komentarzem, że trudno mi dogodzić, bo żadnych religijnych (pisałam tylko o cytatach - kościoły uwielbiam), żadnych dzieci etc .Trochę zrobiło mi się przykro, bo sama staram się wysłać coś jak najbardziej zbliżonego do zainteresowań odbiorcy.
No i też ewidentna oszczędność na pocztówkach - użytkownik Log in
wysyła prawie wyłącznie ręcznie robione pocztówki na poziomie wykonania piątoklasisty. Wysłała może z 3 inne pocztówki, szkoda, ze nie do mnie…

Kurcze chyba w szkole pracuje bo opanowała wycinanki, oczywiście cenie pracę każdego nauczyciela, a Finlandia ma podobno najlepszy system edukacji w Europie.
Pozdrawiam

Zadałem sobie trud i przejrzałem ten profil o którym pisałaś, jest chyba jeszcze lepiej niż myślisz, chyba w ramach terapii zajęciowej Pani ma robione te kartki na swoich zajęciach, a to już lenistwo level master.

1 Like

Mam wrażenie, że ostatnio dużo użytkowników PC wysyła pocztówki bez czytania profilów a sami mają duże wymagania. To samo tyczy się użytkowników mających tysiące wysłanych pocztówek tak jakby szli w ilość a nie jakość. Kilka lat temu było dużo lepiej w tej kwestii. Preferuję widokówki a takie można bez problemu znaleźć nawet na poczcie. Najbardziej mnie szokuje jak ludzie mówią, że nie mogą znaleźć widokówek nawet mieszkając w dużych miastach. Dlatego też przerzuciłem sie na forum i direct swapy, tu mam wrażenie, że ludzie bardziej sie starają. Macie podobne odczucia?

1 Like

W sumie chyba jestem zbyt krótko użytkownikiem bym mógł się wypowiedzieć, mam raptem staż dwuletni, ale zdarzają się takie kartki które rzeczywiście odbiegają od pragnień, jednak co kilka miesięcy PC zaznacza ze jest to strona do łączenia nie zbierania, co do tych ww kartek - ludzie piszą że np nie mają zamku w swoich aktualnie przygotowanych do wysłania kartkach i ja to rozumiem, sam kupuję przez net i czasami faktycznie pewne tematy mogą “wyjść” przed kolejnym zamówieniem, inna sprawa to odpowiedzi na otrzymaną kartkę, niektórzy nie potrafią w tym drobnym okienku napisać nawet dziękuję, a to już boli.

2 Likes

Tak, też widzę taką tendencję, aczkolwiek mog wymiennić co najmniej kilka osóbz Polski, które mają tysiące wysłanych i nie straciły wrażliwości.
Kolekcjonerzy ładnych obrazków zawsze byli obecni i nie ma w tym nic złego, o ile nie przenoszą swoich upodobań na innych.

Ja co prawda tu krótko jestem. Ale wysyłam głównie pocztówki z miejsca w którym akurat jestem lub mojego miasta i okolic. Zaglądam też na listę życzeń i np jak ktoś chce coś militarnego to mu coś takiego jestem w stanie wysłać. Albo malowane podobne jak obrazy. Póki co mam spory zapas bo z wędrówek po Polsce zawsze kupuję więcej kartek. Od zawsze wysyłam kartki stąd nawyk kupowania ich. Na tą chwilę cieszy mnie każda kartka otrzymana.

Dokładnie tak, w sumie chodziło w tym poście tylko o formę tej prośby i nic więcej, miło jak ktoś się wstrzeli z życzeniem, ale miło też jak wyśle coś spoza listy byle z klasą to zrobił/a.
Pozdrawiam w Nowym 2023 Roku.
Wszystkiego Najlepszego