Zeszyt podróżujący po Polsce

Hej hej! :raising_hand_woman:t2:
Wróciłam po paru miesiącach (przy okazji jak komuś zalegam jakąś kartkę albo coś nie doszło, to proszę o wiadomość).
Mam taki pomysł, pewnie każdy z Was widział wątek travelling notebook. Przyszło mi ostatnio do głowy, że fajnie byłoby spróbować puścić taki zeszyt w podróż dookoła Polski. ​Czy byłby ktoś zainteresowany wpisaniem się do zeszyciku?

Temat, który przyszedł mi do głowy to Polskie miasta, ale oczywiście ludzie mieszkający na wsi też mogą się włączyć. :wink: Chodzi mi o to, żeby zeszyt był wypełniony różnymi historiami i obrazami/przedmiotami związanymi z miejscowościami, które odwiedził. Mile widziane opisy historii miasta, miejscowe legendy, obiekty, wydarzenia kulturalne, ciekawe osobiste wspomnienia związane z jakimś miejscem, wspomnienie filmów lub seriali, które tam kręcono albo znanych osób, które tam mieszkały itp., a także zdjęcia, rysunki, wycinki z miejscowych gazet, bilety na komunikację miejską i/lub do muzeów i innych obiektów kultury, reklamy imprez lub ciekawych miejsc, mapki i tak dalej. Forma zapełnienia dowolna (może być wszystko pisane/rysowane ręcznie, może być kolaż, może być coś drukowane albo mieszanie tych technik, może być sam tekst lub same obrazy, można wkleić kartki, które się rozkłada albo może komuś coś innego przyjdzie do głowy), byle było tak, że zeszyt się nie zniszczy ani nie uszkodzi dzieł innych osób. :wink:

Nie jestem jeszcze pewna jaki zeszyt wezmę do tego, bo to zależy od zainteresowania. Na pewno będzie to zeszyt rozmiaru A5 w miękkiej okładce, prawdopodobnie gładki (żeby ułatwić dowolność), prawdopodobnie 32 kartki, chyba że będzie więcej chętnych, to wtedy 60. :wink:
Ogólnie chciałabym, żeby każdy zajął co najmniej 6 stron (chociaż szczerze liczę średnio 10-12 stron na osobę), ale to jeszcze też do ustalenia.

Każdy, kto dołączy do akcji dostanie ode mnie jakiś drobny prezencik z Trójmiasta lub okolic typu pocztówka, magnesik lub coś innego, to już dogadamy później. :wink: Prezenciki wyślę tylko gdy dostanę potwierdzenie od kolejnej osoby, że zeszyt do niej dotarł. Na koniec gdy zeszycik już do mnie wróci, zdigitalizuję go i wyślę wszystkim uczestnikom cyfrową całość.

Chętnych proszę o komentarze razem z nazwą swojej miejscowości, gdyby ktoś chciał opisać dwie, to proszę też dać znać. :wink: Jeśli ktoś ma wątpliwości czy znajdzie w swojej miejscowości wystarczająco “ciekawych” rzeczy do opisania, może napisać szerzej na temat swojego regionu i/lub sąsiednich miejscowości.

Mam nadzieję, że nikomu ten post nie przeszkadza, nie chcę tego umieszczać w temacie Travelling notebooks, bo zależy mi na dotarciu konkretnie do polskich użytkowników.

5 Likes

Mało tu ruchu na polskim forum. Nieco więcej bywają jeszcze gości na fejsbukowej grupie Postcrossing Poland. Może tam spróbuj! :slight_smile:

Właśnie widzę, że mały ruch. :confused: :pensive:
Fejabukowej grupy kiedyś używałam, ponad cztery lata temu. :sweat_smile: A teraz w ogóle nie mam Facebooka, więc raczej tam nie spróbuję… No nic, może kiedyś mi się uda ten zeszyt puścić. :slight_smile:

1 Like

Jestem tu nowa i dopiero przed chwilą zobaczyłam ten post - czy taki zeszyt ostatecznie powstał? A może wciąż szukasz chętnych? W razie czego - zgłaszam się! :blush:

1 Like

ja także w razie jeśli pomysł nie “umarł” zgłaszam się:)

2 Likes

Hej,
Tez chetnie cos od siebie dodam w zeszycie w języku ojczystym :slight_smile:

2 Likes

Hej hej! Ostatnio rzadko tu wpadam i szczerze zapomnialam już sama o tym pomyśle, bo nikt się przez długi czas nie zgłaszał. :sweat_smile: Okej, w takim razie mamy 3 osoby na razie… Myślę, że idealnie byłoby mieć co najmniej pięć, więc może poczekajmy jeszcze jakiś tydzień, jak nikt się nie zgłosi, to podpytam jeszcze znajomych, może uda się “uzupełnić” listę. :wink: W każdym razie zeszyt prędzej niż w czerwcu nie wyruszy, dam Wam znać jak będę wiedzieć więcej.
Dzięki :blush:
@anon64662543
@commander_len
@Shy_Octopus

3 Likes

Hej, ja też byłabym chętna :grin: razem z kolegą @ChazyAndWife dopiero zaczynamy przygodę z kartkami, ale będzie nam mega miło, jeśli też będziemy mogli dopisać coś o naszym mieście :blush:

5 Likes

Super! Czyli potrzebujemy już tylko jednego miasta/miejscowości? :smiley:
@Panda_Monix

3 Likes

Super! :smile: Mam jeszcze dwie koleżanki, które chcą dołączyć, więc mamy już 6 osób. :heart_eyes::partying_face: Jutro napiszę Wam wiadomość jak to zorganizujemy i w czerwcu zeszycik wyruszy do pierwszej osoby. :blush: Jak ktoś jeszcze będzie chciał dołączyć w trakcie, to nie ma problemu, przygotuję zeszyt, który będzie miał trochę zapasu.

Ja chciałabym dołączyć, jeśli jeszcze można! Super pomysł!

3 Likes

Jakby się dało mnie jeszcze uwzględnić, to byłoby extra, ale widzę, że macie komplet, więc nie ma sprawy, jeśli jestem za późno :blush:.

3 Likes

@satinification zapraszamy :wink:

1 Like

Ja również chciałabym dołączyć jeśli jest taka możliwość :smile:

3 Likes

Zeszyt właśnie ruszył do pierwszej osoby :heart: na razie nie przewiduję już więcej osób, jeśli jednak zwolniłoby się miejsce, to dam znać. :blush:

1 Like

Jakby coś, ja też chętna :raising_hand_woman:t3:

1 Like

Jak tam projekt z zeszycikiem-podroznikiem? Udal sie? Nie bedzie edycji 2023?

2 Likes

Jeszcze nie wrócił, powolutku się zapełnia. :sweat_smile::upside_down_face:

Hej
Z Wielkiej Brytanii też można dołączyć🤔.

Hej :slight_smile:
wracam na forum pocztówkowe po nieobecności i będzie mi miło dołączyć

1 Like