Ένα μικρό παιχνιδάκι

Χαιρετώ την κοινότητα

Έκανα μια μικρή ερευνούλα, έτσι για να δω, από ποιούς έχω λαβει καρτποσταλ και σε ποιούς έχω στείλει,οπότε μου ήρθε μια ιδέα.
Ερώτηση λοιπόν,προς την κοινότητα:
Από ποιές χώρες,έχετε λαβει,από το Νο.1 ή έχετε στείλει στο Νο.1 user;

2 Likes

Ξεκινάω πρώτος
Μετά απο την έρευνά μου,είδα ότι έχω λάβει απο τον πρώτο της Εσθονίας,από τον πρώτο της Γερμανίας,από της Φινλανδίας και απο της Ελλάδος.
Έχω στειλει στην Νο.1 της Ολλανδίας και της Ιαπωνίας. Η έρευνα συνεχίζεται και φυσικά, όσο στέλνω και λαμβάνω, θα το παρακολουθώ.
Εσείς; Για πειτε :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

1 Like

Τέλειο παιχνίδι για εμάς που μας αρέσει να χαζεύουμε τα στατιστικά :slight_smile:

Έχω στείλει στον #1 της Γερμανίας και μάλιστα ήταν η πρώτη κάρτα μου που έγινε register!

Έχω στείλει και στη #1 της Ιταλίας:

Και το πιο πρόσφατο είναι η κάρτα που έστειλα στην #1 της Γεωργίας:

Edit: Αυτή είναι η πιο πρόσφατη τελικά, στον #1 της Ιρλανδίας με τον οποίο κιόλας είχα κάνει παλιότερα direct swap μέσω facebook:

1 Like

Τώρα που το λες, από τον Νο.1 της Ιρλανδίας, έχω πάρει κι εγώ,αλλά πολύ καιρό πριν

Τι είναι ο νούμερο 1 ρε παιδιά?
Πως το βρίσκουμε αυτό?

@fostis Πηγαίνεις απλώς στην χώρα,είτε απο το μενού Countries, είτε από το προφίλ σου, και βρίσκεις την χώρα στην οποία βρίσκεσαι,ποιός είναι “most active member”. Δείχνει όλη την πρώτη δεκάδα.
Για τις υπόλοιπες χώρες, πατάς την σημαία της χώρας στις received ή sent σου και σου ξαναβγάζει πάλι στην πρωτη δεκάδα. Ελπίζω με τον τρόπο που τα είπα, να βγάζεις νόημα. Αν όχι, θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα

1 Like

Ok. Τώρα κατάλαβα.
Έχω στείλει 15 κάρτες όλες κι όλες αλλά μου έτυχε η 1η της Νορβηγίας.
Ευγενέστατη κοπέλα :grin:

1 Like

Μολις έλαβα από τον πρώτο της Γερμανίας! Καθόλου απίθανο βεβαια, αφου εχει 33.000+ καρτες!
Έχω λάβει στο παρελθον από την πρωτη της Ελλάδας, τη Μαρτινα. Τα υπόλοιπα δεν ειχα χρόνο να τα τσεκάρω, αλλα ειμαι σίγουρη οτι θα έχω και 1-2 ακόμα από τους πιο ενεργούς κάποιων χωρων!

2 Likes

Edit: Χθες και σήμερα, τράβηξα τις διευθύνσεις του πρώτου της Αυστρίας και της πρώτης,της Λιθουανίας. Για να δούμε,πόσο καιρό θα κάνουν να φτάσουν

1 Like

Μόλις συνειδητοποίησα,ότι έχω στείλει κάρτα και στην 1η των ΗΠΑ,αλλά δεν το ήξερα :smile::grin::grin::grin::grin:

Ένα plot twist: η #1 της Ιρλανδίας είναι πλέον άλλη - κι έχω λάβει από αυτήν κάρτα!

Επίσης πρόσφατα έστειλα και στην #1 της Πολωνίας:

Και ανακάλυψα ότι έχω λάβει και από την #1 της Ισπανίας:

1 Like

Κι εγώ έχω πάρει από την νέα πρώτη της Ιρλανδίας. Και μόλις που ανέφερες την πρώτη της Ισπανίας, είδα ότι έχω πάρει κι εγώ απο αυτήν,αλλά πολλά χρόνια πίσω

1 Like

Σήμερα,έλαβα πολλές ωραίες κάρτες,αλλά μια,ήταν με τους καταρράκτες του Ιγκουαζού,στα σύνορα Βραζιλίας-Αργεντινής. Και μάλιστα,ήταν από τον πρώτο στην κατάταξη, της Βραζιλίας

4 Likes

έλαβα και απ’ την πρώτη του Guam! :guam:

2 Likes

Φανταστικό!!! Αυτό κι αν είναι σπάνιο!!

1 Like

Σήμερα έφτασε και εμένα η κάρτα μου,στην πρώτη Νορβηγίας. Εξαιρετικά!!

1 Like

Σήμερα, παρέλαβα καρτα απο την πρώτη του Ουζμπεκιστάν!! Όμορφο δωράκι και όμορφη κάρτα

3 Likes

Σπάνια χώρα! Ουάου!

1 Like

Τώρα μόλις είδα ότι έχω λάβει και από τον #1 της Τσεχίας!

1 Like

Και ναι!! Πήρα κάρτα απο τον 1ο της Κύπρου!! Είναι Γερμανός και ζει μόνιμα εκεί

1 Like