Sytuacja na Ukrainie

Hej wszystkim! Uważam, że jako społeczność Postcrossingu z Polski powinniśmy zająć stanowisko odnośnie sytuacji jaka dzieje się w Ukrainie. Cała społeczność Postcrossingu powinna opowiedzieć się za tym, że jesteśmy przeciwko wojnie. Jesteśmy to winni naszym koleżankom i kolegom z Ukrainy. Postcrossing na głównej stronie powinien wyrazić swoją opinię na temat tej wojny. Nie chodzi o hejtowanie nikogo, chodzi o powiedzenie, że jesteśmy przeciwni wojnie, przeciwni tej agresji, przeciwni łamaniu praw człowieka. Każdy kraj, również nasz może być w podobnej sytuacji. Nie możemy być neutralni. Neutralność w tej chwili oznacza zgodę na to całe zło, które dzieje się w Ukarinie. Zróbmy coś jako społeczność!
MagdaG.

7 Likes

Miałem wrażenie, że już od 17 lat właśnie “coś robimy” - tworzymy międzynarodową wspólnotę, która pomoże nam nawzajem uświadamiać sobie, że ludzkość składa się z ludzi, a nie z “narodów” :slight_smile:

6 Likes

Zostaw politykę w spokoju. Pozstcrossing to jest hobby które z polityką nie powinno mieć nic wspólnego.

Jakoś nikt tutaj nie protestował kiedy USA napadły na Irak?

6 Likes

Anna, gdy giną ludzie trzeba zachować się jak człowiek a nie chować głowę w piasek. Chodzi o okazanie wsparcia ludziom, którzy cierpią. Gdybyś była w podobnej sytuacji chciałabyś usłyszeć chociaż słowo wsparcia. Ludzie z Ukrainy też są częścią tej społeczności, i co teraz powiesz, że cię to nie obchodzi? Nie możecie wysyłać pocztówek, to trudno. A potem piszesz Warm greetings … czy to jest fair twoim zdaniem?

2 Likes

Nie obchodzi mnie to za bardzo - mam swoje życie a postcrossing jest moim hobby, rozrywką - jeśli ktoś chce komuś okazywać wsparcie to od tego są inne platformy czy organizacje. Nie jestem nic nikomu winna, pół świata jest w stanie wojny - tak niestety już wyglàda życie ludzie - konflikty są i będą częścią życia.

Większość ludzi traktuje postcrossing jako rozrywkę, ucieczkę od problemów i codzienności - miejsce gdzie można odetchnąć i nabrać pozytywnej energii. I takim miejscem postcrossing powinien pozostać.

7 Likes

Ta rozmowa nie ma sensu. Uważam, że Twoje myślenie jest dosyć naiwne. Żyj swoim życiem. Pozdrawiam i zakończmy tą konwersację.

2 Likes

Jak kogoś może nie obchodzić wojna w sąsiednim kraju? Nie rozumiem takiego podejścia, ale mniejsza z tym. Przecież nie sposób zajrzeć w czyjąś głowę i go zrozumieć. Proponuję nie zaglądać więcej do tego wątku i nie wypowiadać się w nim, jeśli komuś on nie odpowiada.

Osobiście jestem przeciwko wojnie i to nie tylko tej na Ukrainie. Cóż jednak mogę zrobić poza mentalnym wsparciem?

4 Likes

Nie mam żadnych sasiadów - mieszkam na wyspie. Jeśli ktoś chce wspierać biedniejszych czy ludzi w niekorzystnej syruacji to prozę bardzo, ale od tego sa inne platformy.

To jest platforma hobbystyczna, miejsce do wymiany dobrej energii a nie politycznych wieców. Ludzie przychodza tutaj bo chca odpoczać od codziennego życia i problemów. To jest platforma rozrywkowa, nie wszystko powinno być przedmiotem upolityczniania.
Zreszta admin zamknał już kilak anglojęzycznych watków na tym foum które były poświęcone Ukrainie i Rosji z komentarzem że to jest platforma hobbystyczna, miejsce wymiany dobrej energii a nie platforma polityczna.

Dlatego uważam że nie, Postcrossing nie powinien angażować się w tego typu akcje.

3 Likes

Ale jak to? Nie uważa się pani za Polkę? Nie rozumiem.

Ale czego Pani nie rozumie? Wszystko wyjaśniłam w poście powyżej.

1 Like

Nie wiedziałam, że taka jest polityka Postrossing. Faktycznie w takim wypadku chyba powinno się ten wątek zgłosić i zamknąć.

To był komentarz odnośnie tego, że nie ma pani sąsiadów. Polska ma sąsiadów, m. in. Ukrainę. Można mieszkać za granicą, ale to nie zmienia narodowości i tego, że Polska jest w dalszym ciągu ojczystym krajem. No chyba, że nie jest się Polakiem/Polką.

2 Likes

Pani Anno!
Jeśli Pani nie interesuje ten watek po co się Pani angażuje? Mi nie chodzi o politykę tylko o wsparcie ludzi,podkreślam to po raz kolejny. Administratorzy wyłączają te wątki, bo ludzie m.in. zaczęli siebie hejtować. Ten wątek nie jest sworzony po to by kogoś obrażać, wykluczać. Jak kogoś coś nie intersuje nie musi tu wchodzić i tego czytać, Nikt nie wysyłał do Pani prywatnej wiadomośći. Proszę szanujmy siebie nawzajem. Sama Pani pisze o przesyłaniu dobrej energii i chyba to się trochę wyklucza z tym co Pani pisze. Pozdrawiam.

6 Likes

No ja akurat protestowałem - nie tu, co prawda, bo postcrossingu wtedy jeszcze nie było - ale pod ambasadą USA :wink:

4 Likes

People who post here can have different opinions, but these opinions can be shared in a friendly way without insulting each other.
I would like to ask you to be respectful to each other and to follow the guidelines.

The rules
Be friendly and respectful of other members. Always try to improve the conversation and set a good example for newcomers.
Be agreeable even when you disagree. Remember to criticize ideas, not people.

1 Like

Thank you @Bille
I only wanted to pay attention on people whos opinions are against to all normal world.

3 Likes