[PYTANIE] Gdzie kupować kartki

Witam serdecznie,

Jestem początkującą osobą w PostCrossingu i chciałbym dowiedzieć się gdzie nabywacie kartki pocztowe, które wysyłacie? Niestety w w urzędach pocztowych są najczęściej tylko kartki z kilkoma zdjęciami z danego miasta lub okolicznościowe (urodziny, ślub, itd). To samo tyczy się księgarni i EMPIKów które odwiedziłem - tylko kartki okolicznościowe.

Gdzie zatem można zakupić kartki o innej tematyce - ogólne krajobrazy, kartki typowo “narodowe”, humorystyczne, zwierzęta, postacie popkultury, itd?

Polecam https://houseofpostcards.pl/
Ogromny wybór kartek.

4 Likes

https://www.postallove.com/

2 Likes

Ja staram się zawsze szukać kartek również przy okazji zwiedzania różnych “atrakcji turystycznych” typu zamki czy muzea. W miejscowościach typowo turystycznych też można dostać jeszcze widokówki, chociaż z roku na rok coraz trudniej (obserwuję po miejscowości nadmorskiej, którą co roku odwiedzam).

Co do kartek innych niż widoki, to raczej tylko w sklepach online.

1 Like

z internetowych sklepów polecam tez Delicious Postcards - internetowy sklep z pocztówkami

sprawdź, czy nie ma u Ciebie galerii sztki cz takich sklepików autorskich, z rękodziełem,albo cepelii, tam tez czasem można znaleźć pocztówki

3 Likes

Mam pytanko. Czy ktoś z Was zamawiał na mymagicard.com?
Chodzi mi głównie o to, czy przesyłka idzie z Rosji czy z Holandii - przesyłka nadana została przez PostNL, ale na początku numeru ma RU a na końcu NL.

Wiadomo, że chodzi o to, czy PP zedrze ze mnie te 8,50…

1 Like

Dzięki wszystkim za pomoc. Pierwsza partia ponad 50 kartek zamówiona i już otrzymana z House of Postcards :slight_smile: , a nawet już częściowo rozesłana.

witam, z początku też miałam ten sam problem, gdzie je kupować. Na Poczcie słabo to wygląda, bo głównie tam są turystyczne, albo okolicznościowe. polecam osobiście te strony:

https://www.postallove.pl - tutaj obowiązuje jeszcze promocja

Ja zamawiałem z mymagicard.com.
Idzie z Rosji, teraz to nie wiadomo czy dojdzie i da sie zpalacic.
celnicy 8.5 wzieli tradycyjnie.
Były błędy w realizacji zamówienia, ale za darmo dosłali brakujące.

1 Like

U mnie udało się ominąć te 8,5 x2, a właściwie 3, bo tez pomylili się przy znakach zodiaku. Ponoć teraz z Białorusi wysyłają. Na śledzeniu było, że z Holandii :wink: Więc może tym razem miałam szczęście :wink:

mymagicard.com.? Hm… Właśnie chciałam od nich zamawiać. Czy oni faktycznie tak się mylą przy zamówieniach? Nieco mnie to zniechęca :wink: Ostatnio zamawiałam z favoritepostcard.com. Znalazłam zamówienie po około tygodniu w mojej skrzynce pocztowej i dołączyli kilka gratisów, w tym śliczne niebiesko-żółte naklejki w kształcie serduszek. Sklep z Litwy, przesyłka opisana, więc i cła nie było.

Ja zwykle zamawiam z houseofpostcards.com. Szybko, sprawnie, bezproblemowo. Na mymagicard.com zamawiałam tylko i wyłącznie niebieskie koty. Dają gratis pocztówkę, dobrze pakują. Raz się pomylili - zamówiłam 5 Wodników i 2 Ryby a przyszły 2 Wodniki i 5 Ryb. Złożyłam reklamację i dosłali te 3 brakujące Wodniki.

Ile mniej więcej wydajecie na pocztówki? W stacjonarnych sklepach nie widać ładnych pocztówek w rozsądnej cenie… Chyba trzeba będzie zamówić online, ale nie zawsze jest darmowa dostawa…

nie pytaj! Jak znajdę sklepik z pięknymi kartkami, tracę głowę :smiley: Taka Galeria LueLue w Krakowie… dobrze, ze tam nie mieszkam!

2 Likes

A czy ktoś z was zamawiał może kiedyś kartki z własną grafiką z napiszkartke lub gdzieś indziej? Jestem ciekawa, czy są dobrej jakości i jak długo trwa realizacja zamówień.

Ja polecam wybierać z postcardshop.pl ze względu na naprawdę przystępną cenę i bardzo szeroki wybór kartek
później tradycyjnie: postallove.pl , houseofpostcards.pl
Z zagranicznych zastanawiam się aby wybrać postal-shop.ru
Tutaj jest ciekawa lista Shops with postcards (nie sprawdzałem wszystkich linków) miejsc sklepów internetowych, gdzie można kupić pocztówki :slight_smile:
Love Poland Design mnie zauroczył

@Wiking kupując wydaję ok. 100 zł ale bardziej patrze na to jakie pocztówki ewentualnie gadżety potrzebuję :slight_smile: Darmowe dostawy zazwyczaj są w okolicach 150 zł na polskich stronach.

@satinification napiszkartke juz nie funkcjonuje od stycznia. A co do kartek nie miałem jeszcze takiego doświadczenia

Ja kupilam kartki w sklepie charytatywnym.
Pocztowki bywaja tez w lumpeksach. Mozna popytac takze w lokalnej bibliotece, tam byly pocztowki do wziecia za darmo.

Jak jestem za granica, to ide do sklepow charytatywnych i lumpeksow. Poza tym sa tam miejsca zwane giftbox lub freebox, gdzie ludzie oddaja rozne rzeczy za darmo. W Polsce tez sa takie miejsca.