PTT pulları

Merhaba arkadaşlar,

Postcrossing’e yeni başladım ve ilk kartpostalımı gönderdim ancak pul kısmı biraz kafamı karıştırdı. 6.5 TL ödedim ve PTT görevlisi pulun daha sonra yapıştırılacağını söyledi. Acaba yapıştırmışlar mıdır yoksa pul yerine damga mı basılıyor?

Filateli gibi sitelerden temin edilen pulları üzerlerinde yazan fiyata göre mi yapıştırmak gerekiyor?

Bazen yapıştırıyorlar bazen yapıştırmıyorlar.Elimde pulum olmadığı için kartpostalları gönderdiğim kişilere sormuştum.Bazılarında pul varmış.

1 Like

Teşekkürler, yani öncesinde pul alıp kendim yapıştırırsam daha garanti olmuş olur sanırım.

1 Like

Ellerinde pul varsa ve damga makinesi yoksa genelde pulları yapıştırıyorlar bizim buradaki PTT şubesi küçük olduğu için genelde problem çıkmaması için pul ücretini tamamlamaya çalışıyor. Filateli sitesinden aldığın pulları 6.5 tlyi tamamlayacak bir şekilde karta yapıştır Fraktal Doğa Yansımaları serisinde iki tane 6.5 iki tane de 3 tllik pul bulunuyor ondan alabilirsin iki tanesini tam ücretle gönderirsin. Geriye kalan iki tane 3 tllik pulu istediğin şekilde kartın üzerine yapıştırır kalan ücreti bozuk para olarak verirsin

1 Like

Teşekkürler, filateli sitesine bakacağım.

Filatelinin internet sitesi çok eski. İsterseniz mobil uygulamasına bakın. Ben oradan alıyorum.

3 Likes