🇨🇿 přidat se k objednávce?;) + Kde jsou Češi?

Ahoj:)) mám nakonec dvě témata:)

  1. Mám v planu objednávat z webovky Oftis pohledy, mají třeba tyhle krásně mapy Putování krajinou s erby ale poštovné je přes 100, když je objednávka za 1000, tak zdarma. Sama přes 1000 nedám, tak za 500 max, 100 je mi hodně a tak si říkám… Co takhle se slozit s někým z Prahy, s kým bychom udělali společnou objednávku a potom si peníze a pohledy předali?:slight_smile: A o poštovné se podělili/neměli ho?:slight_smile: Nechcete se někdo přidat?:wink:

  2. A další dotaz, je někde diskuze české komunity Postcrossingove? Před pár lety jsme doooost jeli na lidech, pak se změnily a myslím, že jsme se nějak rozpadly, nebo aspoň já odpadla… a chybí mi to! Je někde nějaká platforma?:wink:

Mějte se krásně,
Zuzka

Ahoj Zuzko,
na FB je skupina “Postcrossing CZ (ceska diskuze o tomto hobby)”. Dost casto se tam resi spolecne objednavky, tak to muzes zkusit tam.

2 Likes

I have a question about Czech stamps — maybe someone here will be able to answer?

I would like to know whether it’s possible to combine different stamps on a postcard or envelope — for instance, put both an A and B stamp to make up the postage for the rest of the world. Or, maybe it’s only possible to combine letter stamps with stamps that have the number postage value on them? :thinking:

You can combine any stamps to make up the postage (A/B/E/with nominal value).
The combination of A+B stamp will make up the correct postage to send to countries outside of EU (45czk).
Currently A=26czk, B=19czk, E=39czk, Z = 45czk
Stamps A, B are intended for domestic postage, E for EU countries, Z for countries outside of EU.
Hope it helps!

Děkuju! :pray: