Powtarzający się kraj

Cześć!
Czy wam też się zdarzyło ,że co 2 pocztówka to ten sam kraj?
Mam już z około 50% pocztówek otrzymanych od samych Niemiec.
Od czego to zależy, jak można to zmienić?

1 Like

Hej,

Na otrzymane pocztówki nie masz (ani nikt z nas) żadnego wpływu. Po prostu Niemcy to najbardziej aktywny kraj, z największą ilością wysyłanych kartek, więc wszyscy dostają od nich najwięcej. Kiedy ja zaczynałam wiele lat temu, takim krajem była Finlandia, wtedy wszyscy narzekali, o nie, znowu z Finlandii… Potem była Rosja, a teraz są Niemcy - tak już po prostu jest, statystyka.

2 Likes

O, to mam odpowiedź na pytanie, które dziś na forum zadałam :slight_smile: rzeczywiście kiedyś ciągle miałam Rosję, teraz Niemcy

Rosja w ogóle od roku jest dla nas zablokowana, podobnie my dla nich. Nasza poczta nie wysyła nic do Rosji, a rosyjska do Polski, więc na razie Ci się nie trafi.

Z państw, które wymieniłaś, Grecja trafia się rzadko, nie mają jeszcze (od początku istnienia Postcrossingu) nawet 100’000 wysłanych kartek, a Polska już prawie 2 miliony. Z Hiszpanią jest trochę lepiej, bo oni już przekroczyli 700’000 wysłanych, no ale to i tak nie jakoś bardzo dużo. Na Francję masz największe szanse, tam jest podobna ilość wysłanych, jak u nas, ok. 1.6 miliona.

Ale porównaj to z ponad 12 milionami kartek z Niemiec czy ponad 9 milionami kartek z USA :slight_smile: