Ελληνες postctrossers καλώς ήλθατε , διαβάστε εδώ

Καλημέρα σας.

Υπάρχει μία ομάδα για τους Ελληνες στο Φατσόβιβλίο που λεγεται postcrossing greece.

Σας περιμένουμε …. εκει μιλαμε και μεταξυ μας ,ενημερώνουμε ο ένας τον άλλον για κάτι που τυχών είδαμε που μπορεί να μας ενδιαφέρει ως postcrossers … Ετσι δεν είναι τόσο ατομικο αυτό το χόμπι … .
Επίσης κανονίζουμε και συναντήσεις μια με δυο φορες το χρόνο. Γενικά περνάμε καλά. Οποιος θέλει μπορεί να έρθει να μας βρει.

Φιλικά

Οι κολλημένοι postcrosser της Ελλάδας.

5 Likes

Καλησπέρα,

Δεν το βρήκα, αλλά βρήκα Postcrossing GR, είναι το ίδιο;

Ευχαριστώ

Ναι αυτό το ίδιο είναι

Καλησπέρα!!
Ξεκίνησα ως μέλος τον Δεκέμβριο!
Είμαι χαρούμενη που υπάρχουμε κι εμείς εδώ! :slight_smile: Μένω στο χωριό μου, στην αρχ. Ολυμπία και δεν έχω τα χρήματα να παρευρεθώ σε meetup , να δώσω εισιτήρια για ταξίδι.
Τι θα λέγατε αν οργανώναμε meetup εδω; Στο χωριό μου;
Εδώ φτάνουν κάθε άνοιξη και καλοκαίρι τουρίστες για να καμαρώσουν το Ολυμπιακό Στάδιο, και τον αρχαιολογικό τόπο γενικότερα, από όλα τα μήκη και πλάτη της γης!
Φανταστείτε τι θα γινόταν αν καλούσαμε κάποιους postcrossers τουρίστες, ή κάποιους τουρίστες να γίνουν postcrossers!!!

Τέλειο;
Μπορώ να τους κάνω και μια μικρή δωρεάν εισαγωγή σχετικά με τη σημασία του τόπο που βρίσκονται αρχαιολογικής επιμόρφωσης.

Χαιρετισμούς από το μαγικό Πελόπιο, αρχ. Ολυμπίας!
Με εκτίμηση,
Χαρούμενο Postcrossing!
Άννα -

1 Like

Γεια σου Άννα! Θέλεις να μπεις στην ομάδα μας στο facebook;

Εκεί παρακολουθούμε πιο συχνά τις συζητήσεις κι έτσι μπορείς να μοιραστείς την ιδέα σου και να δούμε τι ενδιαφέρον υπάρχει! :slight_smile: