Pocztówki z i do Rosji

Od mniej więcej kwietnia ubiegłego roku nie otrzymuję żadnych pocztówek z Rosji i nie dostaję adresów do Rosji - na forum wisi wątek, że Postcrossing nie będzie blokował Rosjan, bo oni przecież niewinni jak te lelije i tylko Putin zły;) Czy ktoś w Polsce dostaje kartki z Rosji i wysyła do Rosji? Czy ktoś wie czy np. Bałtowie wysyłają i dostają kartki z Rosji? Ciekawi mnie, jak teraz algorytm jest ustawiony…

Ja wiem tylko jedno: Poczta Polska nie wysyla poczty do Rosji. W druga strone pewnie tez to samo.

2 Likes

Na to nie wpadłam :rofl: A to wyjaśnia brak kartek z i do Rosji :smiley:

Z Wielkopolski zrob sobie wycieczke do Niemiec. Znaczki beda tansze, pocztowka zagraniczna - 95 centow, list - 1,10 €. Do tego na Postcrossingu travel mode i juz mozesz wysylac takze do Rosji. Oni nie maja zakazow wysylania/odbierania poczty. Do tego szybciej dostarczaja poczte zagraniczna poza kraje unijne/na inne kontynenty.

Oczywiscie to taka zartobliwa sugestia :slight_smile: Niech kazdy wysyla kiedy i skad chce.

Jak bede miala info co do poczty z krajow baltyckich, dam znac.

1 Like

Absolutnie nie brakuje mi pocztówek z i do Rosji, zanim weszła blokada to wylosowałam 3 adresy i nie wysłałam w ramach protestu. Ciekawiło mnie po prostu dlaczego, pomimo twierdzeń, że Postcrossing nie blokuje to te kartki są ewidentnie przyblokowane - o tym, że to kwestia poczty nie pomyślałam.
Tańsze znaczki na szczęście mam ogarnięte bez wyprawy do Niemiec:D

2 Likes

Wg postal monitor, na ktory ciagle wszyscy sie powoluja, Litwa, Litwa i Estonia nie obrazily sie na Rosje.

1 Like

Z Rosji można dostać posztowki, ale trzeba szukać kogoś z Niemiec albo Białorusi, ja tak robię i już 2 listy wysłał do Rosji i czekam moich. Ale to bardzo długo

Jeżeli chcecie to mnie w ciągu 20 dni przyjdzie list z posztowkami z Rosji przez Białoruś, mogu wysłać komuś kto chce.

Jeśli wyślasz mi pocztówki w kopercie z ważnymi niemieckimi znaczkami na moją skrzynkę pocztową (adres w moim profilu), wrzucę je do najbliższej niemieckiej skrzynki pocztowej.

Możesz kupić znaczki online i wydrukować je. Są ważne przez trzy lata, ale nie ma powodu, aby je gromadzić, ponieważ nie ma minimalnego zamówienia. Nie można kupić z zagranicznym adresem do faktury, ale wyjaśniam, jak zamówić bez podawania adresu tutaj:

Jeśli jesteś blisko granicy, możesz oczywiście kupić prawdziwe znaczki na niemieckiej poczcie (nie tracą ważności, ale ceny ulegną zmianie, zwykle 1 stycznia).
To ironiczne: kiedy mieszkałem w Wielkopolsce, wysyłałem pocztę z Polski, bo było taniej niż z Niemiec.

Hejo, mam nadzieję że to odpowiednie miejsce na takie pytanie, ale nigdy jeszcze nie korzystałam tu z forum.

Wracam do Postcrossing po bardzo długiej przerwie i dalej nie do końca rozumiem, jak to jest z tymi pocztówkami do Rosji. Czy system wciąż może mi przydzielić wysłanie tam pocztówki mimo że Poczta Polska na razie wstrzymała wymianę z Rosją?

Nie, właśnie ze względu na to, że PP nie wysyła nic do Rosji, system nie przydzieli nam tam adresu.

Na głównej stronie od czasów pandemii funkcjonuje Postal Monitor - poprzez niego administracja blokuje losowanie adresów do krajów, z którymi wymiana pocztowa jest wstrzymana.

1 Like

A propos tego monitora… Od dłuższego czasu pokazuje, że nie mozna wysyłac do RPA, choc z danych poczty wynika, że mozna…?

Może się komuś zaznaczyło przez pomyłkę przy innej zmianie - albo po prostu nikt nie dał znać adminom, że RPA wróciło. Ze względu na ograniczoną ilość osób bardzo polegają na informacjach od użytkowników.

Ogólnie poczta RPA ma wielkie problemy, był jakiś czas temu podlinkowany news, że zbankrutowali i w ogóle zawiesili wysyłki, ale ponoć jakoś jednak działają, tylko bardzo powoli.

Napiszę w wątku od monitora, żeby usunęli RPA z listy niedostępnych dla Polski.

1 Like

Na tej liście PP nie ma Jemenu, chyba, że ślepa jestem…

O poczcie RPA i jej problemach nic nie slyszałam, muszę wygooglowac sobie :wink:

Na liście PP nie ma kilku miejsc, które są w Postcrossingu jako osobne kraje/terytoria. Wtedy założenie jest takie, że nasza poczta tam nie wysyła (skoro nie mówi, że wysyła).

Jemen to akurat mnie nie dziwi, patrząc jaka tam jest sytuacja.