Kartpostallarım bana gelmiyor

Çok haklısınız. Kimse kimseyle doğru düzgün ilgilenmiyor ben gittiğimde sizinkileri ben getirmiştim denildi ve birden fazla kartpostal ve mektup almıştım neyse ki daha sonra toplu da olsa getirmeye başladılar.

1 Like

Anladığım kadarıyla ülkemizdeki kısıtlamalardan dolayı bir sıkıntı var. Normalde Şubat ve Mart aylarında Ptt ye her gittiğimde 1 2 tane kartpostal gelmiş oluyordu. Fakat şu son 1 2 aydır sadece 1 tane geldi. Kısıtlamalardan dolayı Postcrossing bana hiç mi göndertmiyor acaba yoksa ülkede bir yerde toplanıyor mu dağıtılmamak üzere, anlamadım gitti.

1 Like

Cidden çok garip ama bekleyip gelmelerini ummaktan başka çaremiz yok sanırım.

Ben en son 7 mayısta kart aldım ve sonra bugüne kadar gelmedi hiç. Bence araya bayram girdi ve üstüne kısıtlamalar oldu bu yüzden gelmiyor ve nasıl takip edeceğimi bilmiyorum. Ayrıca Benim gönderdiğim kartlar ve mektuplar gidiyor.
Not: PTT çalışan bir tanıdığım bazı zamanlar PTT çalışanları taşeron oldukları için grev yaptıklarını söyledi.
Umarım en yakın zamanda mektup ve kartlarımıza kavuşuruz …

Ben de diyorum acaba Postcrossing beni unuttu mu diye hahah Herkes bu durumu yaşıyormuş demek ki bu aylarda. Dediğim gibi bana da uzun süredir kartpostal gelmiyor. Üzüldüğüm nokta; ortada bir emek var ve bana gönderen kişinin kartpostalı expired oluyor, belki de hiç göndermiyor PTT bir yerlerde kayboldu haberim yok. Dediğiniz grevden dolayı olabilir belki de. Ve takip de edemiyorsun maalesef. 2 tane kartpostalım expired oldu. 2 buçuk 3 ay oluyor göndereli:(

1 Like

Umarım. Ben ilin posta dağıtım merkezine gittim ve cidden karınca yuvası gibiydi.Bildiğiniz zorlayak aldım kartımı.Garip olansa gelmesi gerekenlerden çok sonra yazılmış bir direct swap kartıydı. Grev olduğunu bilmiyordum.

1 Like

Hayır bir de gidip sorduğumuzda bazı PTT çalışanları çok kaba davranıyor. Bazen umursamıyorlar bile. Keşke PTT’ye işini seven insanları alsalar. Ayrıca mahallemizin postacısı ile tanıştım ve bana yeterli kurye yok, yetişemiyoruz çok yorulduk demişti. Cidden üzücü…

1 Like

Kesinlikle katılıyorum hocam. Ocak ayından beri bu hobiyle uğraşıyorum. Özellikle mektup, kartpostal türü kargolara değer verilmediğini fark ettim. Olması gerekenden geç geliyor, anlamsız bir şekilde bekletiyorlar 1 2 hafta merkezde. Bir de üstüne dediğiniz gibi kaba davranılınca daha kötü oluyor insan.

1 Like

Yani özet olarak kısacası Burası Türkiye herşey olabilir.
@Muyya insanları çalıştırıp paraları verilmediğinde haliyle grev yapıyorlar çünkü taşeron olarak çalışıyorlar. Umarım bu durum bir an önce çözülür…

1 Like

Bize hangi PTT şubesinden dağıtım yapıldığını nasıl öğrenebiliriz peki, bununla ilgili bilginiz var mı?
Beylikdüzü dağıtım merkezi diye düşünüyorum ama emin değilim. Bunu nasıl öğrenebiliriz. Normal PTT şubelerine sorsak bunu bilirler mi? Yani bana gelen postaları hangi PTT şubesinden takip edebilirim. @Muyya @Ozge

1 Like

Ben normal şubeden öğrenmiştim ama teyit için googledan da baktım. (ilçe adı) posta dağıtım merkezi diye aratınca çıkıyor. Bir diğer isimleri de PAL. Bildiğim kadarıyla kartpostallar kayıtsız/takipsiz gönderi yani herhangi bir siteden falan öğrenemiyorsunuz. Ancak peşine düşerseniz oluyor. Bir de PTT’nin bize ulaşın kısmından e-dilekçe doldurmayı deneyin. Birkaç güne cevap geliyor ona göre gidersiniz PAL’a.

1 Like

Ayrıca bana biraz uzak kalınca ben merkezden posta kutusu kiraladım. Eğer siz de düşünürseniz bunun için bir konu başlığı açabiliriz.

2 Likes

Açıkçası ben de artık bir posta kutusu kiralamayı düşünüyorum. En azından kafam rahat olur.
Bu şekilde acaba noldu, nerde kaldı diye düşünmek daha kötü. ilk seferlerde getiriyorlardı ama bayramdan sonra bir daha gelen olmadı.
Evet konu başlığı açabiliriz, iyi fikir. @Muyya

Konu başlığını açıp etiketlerseniz yardımcı olamaya çalışırım.

1 Like