Kartpostal tutucu/dosyaları hakkında

Merhaba türk kullanıcılar :sweat_smile:. kart toplayan veya koleksiyon yapanlara sorum var. Kartlarınızı nasıl stokluyorsunuz veya bir düzende tutuyorsunuz? Yabancılar kocaman kartpostal standı alarak çözüm bulmuşlar ki bana abartı geldi :sweat_smile: veya kartpostal için özel poşetli dosyalar almışlar o da türkiyede yok. Çözümlerinizi bekliyorum :smiling_face_with_three_hearts:

Ben kalın bir zarf dosyada saklıyorum şu an için. Zaten şimdilik elimde 20 kadar kart var, bu sayı için yeterli oluyor :slight_smile:
Sayı artarsa fotoğraf albümü ya da organizer karton kutular iş görebilir diye düşünüyorum :hugs::love_letter:

2 Likes

Ben de büyük bir karton kutunun içinde saklıyorum. Tarihlerine göre ya da hoşuma gidenler olarak kategori yapıp iple bağlayarak koyuyorum. Hem yer kaplamıyor hem de düzenli oluyor.

Benim şuan fazla kartpostalım yok küçük ahşap bir kutum var mektup zarflarına koyuyorum ve kutuya yerleştiriyorum ileride ülkelere göre zarf alırım diye planlıyorum ayrıca gönderecek olduğum kartlar ve süsleri falan ayrı kutuya koyuyorum düzenli oluyor.

1 Like

Sosyopix kutularının içinde saklıyorum.Hem küçük hem de güzel görünüyorlar.Sadece zarflar biraz zor sığıyor.Birinde bana gelen kartpostallar diğerinde boş kartpostallar var.

1 Like

Merhaba, ben bu albümlerden satın alıyorum. En son Kasım ayında PTT filateliden aldım 110 liraydı ama sanırım artık satmıyorlar: https://www.amazon.com.tr/feneri-kartpostal-albümü-50-Festeingebundenen-200-Ansichtskarten/dp/B00B0W7BU4

Arka kısmına kart koymuyorum böylelikle pulları ve yazıları da görebiliyorum her açtığımda. Tavsiye ederim.

3 Likes

sizinki güzelmiş keşke satsalar hala
https://www.filateli.gov.tr/main?a1=0b305693cc58fd4e51901814767bd023e4271ab9b1743b9f0ba2e240e5f54ec8&urunkod=1000&stokkod=18&currentpage=1&urunid=03cbc0cecf0aabb3fdeb5e720cc13b27
250ye 32 yapraklı bunu buldum bir tek bu fiyata saçma bi ürün fotoğraf albümlerinden devam :smiley:

kutularda istifliyorum

1 Like

200 fotoğraflık bir albüm satın aldım geçenlerde çok da kullanışlı oluyor. Arka kısmını göremediğim için biraz üzücü ama olsun küçük bir sergi gibi .d