Czy błędnie nadałem pocztówkę?

Dzień dobry,

Piszę z pytaniem czy moje obawy są uzasadnione i czy należy wysłać ponownie pocztówkę aby dotarła do adresata. Może ktoś miał podobny problem. Szukałem na forum a nawet w wiadomości prywatnej do niektórych lecz nie dostałem odpowiedzi.

Wysłałem kartkę z Polski do terytorium zamorskiego Francji (REUNION). Kobieta w okienku, widząc FRANCJA sprzedała mi ilość znaków pocztowych odpowiadających kwocie 10 zł (europa). Teraz widzę, że Poczta Polska traktuje Reunion osobno, nie jako Francję a jako wyspę Afryki. Pytanie jest czy kartka dojdzie czy została na poczcie tytułem niedopłaty? Jak długo powinna iść moja kartka?

Pozdrawiam :slight_smile:

Hello, I moved your topic to Polish - Polski, because you have to write in English in Help!.

(I don’t understand what the content of your topic is about, though.)

1 Like

Trudno powiedzieć jednoznacznie, czy dojdzie - zależy, czy niedopłata zostanie zauważona i czy mimo wszystko kartkę puszczą dalej czy nie. Ostatnio w innym wątku omawialiśmy przypadki wysłania kartek po starej cenie tuż po podwyżce - większość (wszystkie?) doszła mimo niedopłaty.

Co do czasu - sprawdziłam profil postcrosserki numer 1 z Reunionu. Otrzymane kartki z Polski są w przedziale od 9 do 105 dni. Rozstrzał spory, większość potrzebowała ok. 2-3 tygodni. Po 2 miesiącach zastanowiłabym się nad ponowną wysyłką, wcześniej - nie.

P.S. Widzę, że profil masz wyłącznie po polsku - ogólnie przyjęte jest, że profile powinny być po angielsku lub po angielsku i we własnym/innym języku. Może dopisz też wersję angielską? Zdarza się, że profile bez angielskiej wersji językowej są zgłaszane do supportu jako niezgodne z zasadami.

1 Like

Ja wysłałam pod koniec grudnia przez przypadek 10 kartek po starym cenniku. Wszystkie doszły.