[CHAT] O wszystkim

A u mnie doszła kartka do USA i się chyba pani pomyliła, bo napisała, że wysłałam jej piękny znaczek ze słoniami, a ja raczej tego nie zrobiłam. Chyba, że naprawdę nie pamiętam tego. Chce się wymieniać znaczkami co jest fajne

Hej. Gdzie kupiłabym te kartki Alphonse Mucha?

A w ogole nasza poczta jakies znaczki ze słoniami wydała?

Kojarzę tylko jeden znaczek z tej serii:

Nawet zdarzyło mi się gu użyć lata temu.

Pytanko mam do wszystkich chyba…

Jak długo szła wam kartka do Meksyku? Wysłałam 1 lutego i jeszcze nie dotarła…

Ja jeszcze nie wysyłałam nigdy do Meksyku

Poczta meksykańska znana jest niestety z tego, że działa baaaaardzo powoli, ale prawie 4 miesiące to jednak trochę długo. Niemniej może jeszcze kartka dotrze do adresata.

Dzisiaj otrzymali moje kartki pocztowe o 8 rano. Typowe to u nich?

Mam taką nadzieję. Odbiorca ie regularnie loguje, ale ostatnie kartki dostał 26.4, wiec może dostaje je w “pakietach”? Chociaż to do stolicy było wysyłane…

Witam, mam pytanie. Co oznaczają skróty PM i DM przy wysyłaniu pocztówek w ramach forum?

Hej, pora odkurzyć stare konto :slight_smile:
Czy ktoś się orientuje i może mi potwierdzić w temacie znaczków - czy wzory Koziorożec i Boże Narodzenie 2015 są nadal aktualne? Niby nie znalazłam informacji o ich wycofaniu, ale jakoś nie mam zaufania… A mam ich nieco w szufladzie, więc szkoda by było ich nie zużyć.
A dwa - czy obecna wysyłka pocztówki za granicę to już 8 zł? :open_mouth:

Jak nie ma info o wycofaniu, to zapewne nadal działaja.
Tak niestety teraz po 8zł trzeba naklejac. :frowning:

PM - private message
DM - direct message

W zasadzie oba oznaczają to samo :slight_smile:

Super! Dziękuję bardzo! :green_heart:

Witam wszystkich, @machia, @delenn_mir, @delenn_mir, @hippvs.

Co do opłaty pocztowej. halsza znalazła alternatywę.

napiszkartke.pl

NapiszKartke.pl

Wybierz, wypełnij i wyślij kartkę pocztą tradycyjną do Polski i na cały świat

Warto spróbować!!

@Bohun znam tę stronę, ale mi zależy, żeby znaczki były z kraju, z którego wysyłana jest kartka. Tu tak nie jest. Plus z tego co wiem, kartki wysyłane przez nich idą teraz kilka tygodni dłużej niż te wysyłane w zwykły sposób.

Ale oczywiście oszczędność jest. Czasem tylko postcrosserzy-odbiorcy zgłaszają te kartki do supportu jako “podejrzane”, bo nie mają znaczków albo naklejone polskie o b. małej wartości, bardziej jako dekoracja. Na międzynarodowym forum ten temat pojawia się co jakiś czas.

Wróciłam właśnie radośnie do postcrossingu po “covidowej przerwie”. To 8 zł było jak cios kamieniem w potylicę… Nic dziwnego, że coraz mniej widać nas tu na Postcrossingu :sweat_smile: Nie wysyłałam i nie otrzymywałam nic od dłuższego czasu. Czy Europa nadal płaci coś koło 1 Euro? W sensie cały świat tak podrożał czy tylko u nas takie miłe niespodzianki?

Odrobinę podrożało na pewno np. w Finlandii, ale chyba nigdzie aż tak w stosu nu do poprzedniej ceny :wink:

Taak, procentowo chyba znowu jesteśmy “najlepsi” :wink: Chociaż do 2 euro zaczyna dobijać w wielu krajach, oprócz oczywiście Niemiec - oni dalej poniżej 1.

Czy może orientujecie się jak dodać zdjęcie kartki kiedy została już odebrana?