[CHAT] O wszystkim

Odrobinę podrożało na pewno np. w Finlandii, ale chyba nigdzie aż tak w stosu nu do poprzedniej ceny :wink:

Taak, procentowo chyba znowu jesteśmy “najlepsi” :wink: Chociaż do 2 euro zaczyna dobijać w wielu krajach, oprócz oczywiście Niemiec - oni dalej poniżej 1.

Czy może orientujecie się jak dodać zdjęcie kartki kiedy została już odebrana?

Chodzi Ci o tę kartkę, którą masz zarejestrowaną? To już tylko odbiorca może dodać skan lub zdjęcie. Ty tylko dopóki kartka widnieje jako “travelling”.

Dzięki za info.

Witam serdecznie wszystkich. Gdzie poczytać jak zdobyć member trust level zamiast Basic? Dzięki za czas i pomoc. :+1:

Ps nie wiem czy to jest to ale

A temat na forum tutaj

tak, to jwst to, napisali tam, co zrobić na kazdym poziomie, by pójść wyzej

1 Like

Cześć wszystkim! :slightly_smiling_face:
Niedawno przeprowadziłam się do Polski i zaczynam wysyłać pocztówki. Czy może panstwo mi powiedzieć, które znaczki lepiej kupić?
Na poczcie za każdym razem pani daje mi priorytetowe (Typ B, kosztują 8 zł), choć nie proszę o priorytetowe. Czy można wysyłać pocztówki ze znaczkami ekonomicznymi za granicę? Nie rozumiem… Jakie znaczki powinienem kupić?
Bardzo dziękuję!

Cześć @yansdany ,

Od września 2020 zagraniczne przesyłki listowe są tylko priorytetowe, ekonomiczne zostały zlikwidowane :frowning: List do 50 g lub pocztówka kosztują właśnie 8 zł.

Jeśli chodzi o same znaczki, to można używać dowolnych (ja np. często składam znaczki 3,30+4,70 albo dwa różne po 4 zł), byle końcowa wartość w sumie dawała 8 zł. Na głównej poczcie w Krakowie jest punkt filatelistyczny, tam można dostać ciekawe znaczki, których panie w okienkach zwykle nie mają.

1 Like

Dziękuję bardzo!

czy ktoś zamawiał znaczki z oficjalnego sklepu poczty polskiej? Długo trwa realizacja?

kilka dni, tak do tygodnia, czasem trochę dłużej. Oni na pewno nie deklarują czasu dostawy jak normalne sklepy interetowe

1 Like

To prawda i na dodatek nie wysyłają informacji z numerem przesyłki. warto zadzwonić do nich po mniej więcej dwóch dniach z zapytaniem, na jakim etapie jest przesyłka. Zazwyczaj jest już nadana i przemiła Pani poda numer poleconego. Ja zamawiałam we środę nad ranem i przesyłka jest już w drodze do mnie. Zapewne w poniedziałek mój super listonosz mi podrzuci :wink:

1 Like

Moje uszanowanie, chciałem zapytać jak polska społeczność miłośników pocztówek zapatruje się na obecną sytuację, śledziłem temat banu na pocztówki do agresora ze wschodu ale póki co takie coś raczej miejsca mieć nie będzie. Rozumiem nastawienie, że to nie wszyscy itp aczkolwiek na początku stycznia wysłałem pocztówkę do jednej rosjanki i myślałem, że pocztówka zaginęła. Dostałem odpowiedź po 76 dniach, dziękuje za pocztówkę i przykro jej, że w związku z tą sytuacja pocztówki idą dłużej. Nie było jej przykro natomiast ofiar tego konfliktu… tylko pocztówek. W mojej ocenie to lekko słaba historia…pók co jedyne co mogę zrobić z adresem do agresora to zignorować i wysłać następna. Co Wy robicie? Interesuje Was to czy dla Was to Latte?

Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś nie przejmował się wojną w sąsiednim kraju. To by było dość nieludzkie. Nie doszukiwałabym się również drugiego dna w stwierdzeniu, że komuś jest przykro, że późno otrzymał pocztówkę. W Rosji ludzie uczą się nie mówić za dużo. Propagujmy pokój. Co innego gdy ktoś otwarcie popiera wojnę, a co innego, gdy ma po prostu nieszczęście mieszkać w kraju agresora.

Od dzisiaj (a właściwie już wczoraj) nie można wysyłać do Rosji. Wcześniej pocztówka wysłana 26.2 doszła już i dostałam podziękowania i jednocześnie coś w rodzaju przeprosin od tej osoby za sytuację. Podobnie osoba, do której wysłałam wcześniej. Nie można więc oceniać wszystkich po jednostce.

Faktycznie. Poczta Polska uaktualniła dzisiaj listę krajów dot. przesyłek zagranicznych. Tak się składa, że wczoraj wysłałam do Rosji 3 pocztówki. Pewnie będzie zwrot… A specjalnie zaraz przed wrzuceniem do skrzynki sprawdziłam info na stronie PP. Ale dziękuję za informację, bo mam jeszcze “tag” do wysłania.

1 Like

I co w takiej sytuacji gdy PP nie wysyła do kraju X ,a juz adres został podany?

60 dni i adres się zwalnia… Ja wczoraj wyciągnęłam adres do Rosji. Przykleiłam znaczki, wpisałam adres i miałam dziś wieczorem dokończyć. Pocztówka poczeka na lepsze czasy…

Można też spróbować zapytać o to supportu, ale faktycznie ja też bym zaczekała.