Ceny znaczków

Azja i Oceania :wink:

Wybieram więc korzystniejszą cenę :wink:

A Turcja to wg PP Europa czy Azja?

Turcja się za dawnych czasów liczyła do Europy.

Na stronie PP był kiedyś dostęp do dokumentu, gdzie każdy kraj miał przypisaną strefę. Teraz przez telefon nie znajdę, spróbuję później na normalnym sprzęcie, chyba że ktoś będzie szybszy :slight_smile:

Edit: W cenniku jest podział na strefy - co prawda dla paczek, ale dla nas nie ma to większego znaczenia. Paczkowa strefa A ma kilka podstref, które dla listów i pocztówek są po prostu jedną strefą A.

Indonezja - strefa C czyli Azja
Turcja - strefa A czyli Europa

2 Likes

Dzień dobry.
Na początku zeszłego roku z zainteresowaniem śledziłem Postkrossing.
Obecnie kończę trzytygodniowy urlop i ponownie zagłębiłem się w te tematy. Postanowiłem dołączyć. Wyruszyły już w świat moje pierwsze pocztówki do Niemiec, Kanady ,USA, Indii… wiem wiem żółtodziób ze mnie jeszcze :slight_smile:
Hobby to fajna sprawa. Podziwiam i szanuję pozytywnie zakręconych, którzy mają chęć i czas na coś ciekawego w codziennej rzeczywistości.
Sam jestem zbieraczem starej fotografii i filatelistą z kilkudziesięcioletnim stażem.
Zauważyłem że były posty/dyskusje o Poczcie Polskiej i znaczkach. Niestety Poczta Polska nie rozpieszcza. Jest po prostu drogo.
Wiem co to ograniczony budrzet hobbysty-kolekcjonera i może mógłbym pomóc obniżyć koszty listów/pocztówek krajowych i zagranicznych które wysyłacie oferując znaczki pocztowe po cenie niższej niż jest na poczcie.
Ja wysyłam listy głównie polecone. To jest jakieś 95% mojej korespondencji. Od czasu gdy Poczta Polska zakazała naklejać znaczki pocztowe na listy polecone już ich dużo nie potrzebuję, a mam ich sporo. Są to znaczki z lat 2016-2021 aktualne w obiegu, często w całych arkusikach, z klejem, nigdy nigdzie nie naklejane. Część kiedyś zakupiona na poczcie a część pozyskana z wymian kolekcjonerskich.
Chętnie te znaczki odstąpię i tym samym pozyskam środki na moje hobby.
Jeśli zainteresuje kogoś moja propozycja to proszę o wiadomość. A podeślę zdjęcia znaczków i moją wycenę.
Proponuję dla zainteresowanych bezpieczną transakcję przez Allegro lub OLX albo odbiór osobisty w Świnoujściu.
Ja niewiele na tym tracę a będzie mi miło pomóc.
Pozdrowienia ze Świnoujścia
a2m2

Na szczęście obie pocztówki ze znaczkami za 8, zamiast 10, dotarły do odbiorców. Cieszę się, że nie straciłam tych pocztówek. Ale obawiam się, że to tylko w krótkim okresie przejściowym uznali, a teraz by nie przeszło :frowning:

1 Like

Moich większość z początku grudnia tez dotarło, ale musiałam powstrzymać się chwilowo od wysyłania, bo jak na złość algorytm wybierał mi głównie Azję i USA. Niemiec prawie nie było, no i znaczki mi sie skończyły… Czekam teraz na dostawę, ale, szczerze mówiąc, powoli;i odechciewa mi się w to bawić ;( Pomysły rządzących doprowadziły do tego, że moja pensja oscyluje w okolicach minimalnego wynagrodzenia, podczas gdy niecałe 5 lat temu stanowiło jego dwukrotność. A wcześniej jeszcze wiecej… Nie zmieniałam pracy, rozdawnictwo partii rządzącej do tego doprowadziło… Ciekawa jestem, kiedy podwyżsża ceny przesyłek krajowych - można by wtedy “zaoszczędzic” kupując zapas znaczków A/B/S/M etc :wink:

Ja od wielu lat mam włączone repeated countries i Niemcy mi często wypadają, zwłaszcza jak losuję adres w ciągu dnia lub popołudniu. Kiedy specjalnie losowałam koło północy (przed podwyżką :laughing:), miałam prawie samo USA.

Jestem ciekawa, czy zmniejszy się ilość kartek z Polski. Na razie tego nie widzę (patrząc po ID, przyrasta, jak przyrastało, ok. 200 dziennie), ale to dopiero początek, w grudniu ludzie mogli nie wiedzieć o nowych cenach.

Ktokolwiek mieszka przy granicy z Niemcami, polecam usługi Deutche Post. Znaczek na kartkę pocztowa poza granicami kraju kosztuje 95 centów. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Dla mnie trochę za daleko, poza tym bardzo nie lubię kartek, gdzie ID i znaczek “nie pasują do siebie”.

Wysyłam 5 offów na miesiąc już od dawna (brak czasu), więc na mnie ta podwyżka jakoś bardzo nie wpłynie, gdybym wysyłała więcej, pewnie po prostu zmniejszyłabym liczbę. Ale rozumiem, jeżeli ktoś z usług Deutsche Post będzie korzystał :wink:

1 Like

Można na VPN mieć niemieckie IP i tym samym w Travel Mode można losować z niemieckim ID.

Jak w tych trudnych (drogich) znaczkowych czasach łączycie znaczki, by były zsumowane w dobrą cenę?

Europa - na ogół 8+2 albo 3,90+4,10+2 albo 4+4+2
Ameryka Północna + Afryka - 5+6
Azja, Ameryka Południowa - 5+6+1 albo 3x4 albo 8+4
Australia, Oceania - 5+6+2

Takie wydają mi się najbardziej korzystne pod względem ilości miejsca na kartce. Przy 3 znaczkach jeden zwykle daję “obiegowy”, one są trochę mniejsze i niektóre całkiem ładne.

1 Like

Kupuję znaczki przez internet, albo w filatelistyce. Tam mam wybór nominałów.
Np znaczek za 8zł z obwarzankiem, plus jakiś za 2zł albo 2x1. Albo 2 znaczki po 6zł: jeden z kiełbasą, drugi z czosnkiem :slight_smile: Takie kulinarne kupiłam ostatnio :slight_smile:
Jest ładny znaczek za 13zł z Odsieczą Wiedeńską, więc do Australii wystarczy ten 1 (cena koszmarna…). Podobają mi się też znaczki po 5zł Europa 2018, 2019 ale są dosyć duże.
Ostatnio na mojej poczcie były znaczki po 10zł “30 lat Caritas”. Nie są zbyt ładne, ale są małe.
Przestałam sklejać z “nadwyżkami”, przy tych cenach to już po prostu szkoda…
Opcji trochę jest, tylko trzeba się przestawić, a te ceny po podwyżce bolą.

1 Like

Nigdzie nie mogę dostać znaczków 2-złotowych :frowning:

1 Like

Na mojej osiedlowej poczcie powiedziano mi, że takie znaczki nie istnieją (pytałam w grudniu). Dostałam na poczcie głównej.

Najprościej chyba zamówić po prostu ze sklepu filatelistycznego PP.

2 Likes

Istnieje - 250 lat KEN :wink:

3 Likes

Wiem :wink: Wydany w październiku - dlatego właśnie pisałam, że pytałam o niego w grudniu :smiley: Na wielu pocztach niestety nie do kupienia, na głównej w Krakowie jakoś istniał :smiley:

1 Like

Na mojej (UP 15 Wrocław) do kupienia tylko w dziale filatelistyka. W piątek wzięłam ostatnie 80 szt. Nie było natomiast znaczków po 1PLN z Garwolinem. Tylko takie jakieś duże, brzydkie. Musiałam 100 szt. zamówić więc online. Obecnie łączę obwarzanka z tym KENem w kombinacji z Garwolinem. Czasem do Australii dodaje Ziębę i obwarzanek. Drażni mnie mały wybór tematyki. Większość to patriotyczne i religijne ;( I na dodatek duże i brzydkie ;( Zajmują za dużo powierzchni na wiadomość.

2 Likes