Ceny znaczków (2022)

Byłam wczoraj na poczcie, żeby kupić nasze okropnie drogie (8 zł) znaczki i dowiedziałam się, że jeszcze przed końcem roku ceny wzrosną i to być może dość sporo. Zmiany wejdą chyba od października. Jak zaczynałam przygodę z PC to znaczki były po 5 i 6 zł. Zaraz będzie to już dwukrotność! Drogie hobby sobie znaleźliśmy, nie ma co :wink:.

A tak na marginesie to jak zwykle nie udało mi się kupić jednego znaczka za 8 zł. Muszę teraz łączyć aż 5 różnych, żeby dobić do wymaganej ceny. Ech…

Opłaty za przesyłki za granicę nie zmienią się (przynajmniej na razie…:slight_smile: )
A co do łączenia znaczków- wielu Postcrosserów - w tym ja - lubi na kartce wiecej różnych znaczków niż tylko jeden, więc to nie problem. :slight_smile:

3 Likes

5? wystarczają 2-3
3,30 + 4,70
3,30 + 4,50 + 0,20
Polecam zakupy na stronie filatelistyki - są znaczki za 8 zł :slight_smile:

2 Likes

Ja łączę też 4+4 zł, też jest trochę do wyboru, np. Rok Tygrysa czy z olimpiady.

Co do ceny, to po 8 zł znaczki są już dwa lata, więc w obecnej sytuacji jak najbardziej spodziewam się podwyżek. Jedyne, co mnie zastanawia, to czy będą po 10 zł czy więcej :laughing:

Jak ja zaczynałam, to było poniżej 3 zł w Europie. Ech, gdzie te czasy…

4 Likes

Zazwyczaj u nich zamawiam, ale potrzebowałam jedynie na 2 kartki, więc przesyłka byłaby nieopłacalna :wink:.

O! Dzięki wielkie za link. Znalazłam coś na paru portalach, ale jedynie o krajowych znaczkach. Nie pomyślałam, żeby sprawdzić “u źródła” :sweat_smile:.

Strona 7. Faktycznie bez zmian. Uff :blush:

2 Likes

Całe szczęście :slight_smile:

1 Like

ja sobie zrobiłam teraz zapas ekonomicznych “S” - po podwyżce 2 takie będą warte 7,8, a nie 7,20, więc dokleję 20gr do zagranicznej kartki. Może fortuny nie oszczędzę, ale parę zł do przodu będe :wink:

3 Likes

Dobry pomysł.
JA juz kupilem 100 znaczkow po 20gr.
i 100 po 10gr.
bedzie doklejane :slight_smile:

To jest jakaś komedia, jak wyjeżdżałem do Niemiec znaczki za granice były po 5pln, jak teraz czytam po ile są znaczki i o planowanej podwyżce to się za głowę łapie. Dużo bogatszy zachodni kraj ma znaczki po 95 centów. Nawet w przeliczeniu po aktualnie chorym kursie wychodzi taniej. Wcale bym się nie zdziwił jakby pocztówkowicze z przygranicznych miejscowości jeździli do niemiec wysyłać pocztówki.

Wysłałem pocztówki ze znaczkami po 3,60 zł (to był mój błąd) do przyjaciół w Białoruś i Peru i wszyscy dotarły do adresatów w ciągu miesiącu. Pocztówka ze znaczkiem po 8 zł dotarła do Kanady przez 10 dni. Teraz nie rozumiem jak te znaczki pracują :sweat: Na Białorusi są literowe znaczki – “N” pasuje do pocztówki zagranicznej niepriorytetowej, “M” do priorytetowej.

1 Like

To, że doszły kartki za 3,60, to błąd polskich pocztowców, nikt nie sprawdza stawek znaczków wydanych przez inne państwo.
Fajnie, że kartki doszły, mogły trafić w czeluść PP

nie, to były polskie znaczki, z ptakami :thinking:

Jeśli dobrze rozumiem, omyłkowo nakleiłeś znaczki za 3.60 i wysłałes za granicę, i kartki doszły, nikt nic nie dopłacał. Więc odpowiedziałam, że to polska strona wypuściła te znaczki zamiast wywalić do kosza. Kiedy przesyłka opuszcza kraj nadania, nikt nie sprawdza, czy została prawidłowo opłacona. Nie ma to też wpływu na czas dostarczenia. Gdy nakleisz 8zł, nie zauważysz różnicy w tym czasie

1 Like

Jeżeli masz w domu drukarkę to możesz sobie samemu zrobić. Na stronie envelo.pl po założeniu konta strona poczty polskiej. Jest opcja neoznaczki polskie i zagraniczne. Płacisz drukujesz i naklejasz na kartkę. I do skrzynki. Pozdrawiam

Rozumiem, dziękuję! A czy można kleić znaczki na jakich nie ma ceny, tylko litera? Na przykład znaczek z literą S (który kosztuje 4.80) + jakiś znaczek za 3.20 żeby było 8.00?

Można :slightly_smiling_face: Potwierdzaliśmy to w zeszłym roku z biurem obsługi klienta Poczty Polskiej.

Panie w okienkach w różnych urzędach pocztowych mają czasem inne zdanie i mówią, że nie można, ale jednak można :slightly_smiling_face:

3 Likes

A czy można kleić 2 znaczki po 3.60 zł i potem jakiś na 80 grosz na posztowki zagraniczne?

List lub pocztowka zagraniczna to 8 zl. Wszystko jedno jakie znaczki nakleisz, byle bylo w sumie 8 zl.

1 Like

Jeśli chodzi o wysyłanie listów/kartek pocztowych z omyłkową brakującą kwotą na znaczkach to wszystko w rękach pracowników poczty. Jedna osoba to zauważy i zareaguje a inna w pośpiechu lub z innych przyczyn przepuści.
Jakieś dziesięć lat temu miałem taki przypadek ,że przyszedł do mnie list krajowy z brakującą kwotą na znaczku. Listonosz poinformował mnie ,że aby odebrać ten list muszę opłacić brakującą kwotę. Zrobiłem dopłatę . Była to bardzo mała sumka. Na kopercie był adres nadawcy ale dopiero u mnie na poczcie zauważono pomyłkę i zareagowano. Gdybym nie dopłacił to list by wrócił do nadawcy.
Kolega miał przypadek, że wrzucił list do skrzynki pocztowej na adres krajowy i za dzień lub dwa wrócił ten list do niego z doczepioną notatką że naklejony znaczek ma zbyt mały nominał. Dokleił znaczki i wysłał ponownie.
Gdy nie ma adresu nadawcy i zostaje wychwycony taki błąd to ciężko powiedzieć jakie są podejmowane decyzje przez kierownika lub pracownika poczty… oby bardziej na korzyść konsumenta. :slightly_smiling_face:
A swoją drogą niestety jakość usług PP nie zachwyca.

1 Like