Co robicie?

Prawie dwa miesiące mijają a kartka nie doszła. Wysyłacie jeszcze raz czy nic nie robicie?

Ja nic nie robię. Kiedyś pisałam do użytkownika z pytaniem, czy nie dostał może kartki bez ID albo z nieczytelnym ID (mogą się różne rzeczy wydarzyć po drodze), ale już dawno przestałam. W pytaniu nigdy nie podawałam ID mojej kartki, tylko opis, jak wyglądała.

A teraz z innej beczki - dokąd idzie kartka? Są takie kraje, gdzie 2 miesiące i więcej w podróży to standard.

1 Like

Moja kartka do Chin tez idzie juz prawie dwa miesiace i dojsc nie moze. A z Chin wlasnie dostalam, szla 19 dni.

Moze te z Polski ciagle dezynfekuja albo golab pocztowy jest zbyt wolny?!:slight_smile:

Kiedys, pare lat temu wyslalam w listopadzie (chyba pod koniec) kartke z zyczeniami swiatecznymi do Rosji. Szla chyba na piechote, doszla tuz przed prawoslawna… Wielkanoca!

Kiedys pisalam do uzytkownika z zapytaniem czy dostal kartke. Zero reakcji. Teraz juz nie pisze.

2 Likes

W Chinach ciągle jeszcze nie mogą się uporać z backlogiem po lockdownach. Ludzie dostają jeszcze kartki z lutego/marca 2022. Moje wysłane w sierpniu doszły w październiku, ale list wysłany na początku listopada jeszcze idzie. Postcrossing zablokował na kilka miesięcy wydawanie adresów z Chin w ogóle, właśnie dlatego, że prawie nic nie docierało do użytkowników, wszystko leżało na sortowniach.

A ogólnie 2-3 miesiące do Chin to standard, zwłaszcza jeśli adres nie był napisany znakami - wtedy najpierw kartka idzie do biura tłumaczeniowego, gdzie piszą adres po chińsku i dopiero jest dostarczana do osoby.

1 Like

Do Brazylii i Nowej Zelandii. A w październiku i listopadzie np do Niemiec potrafiło dojść w ciągu tygodnia. teraz idzie długo.

A jeśli chodzi o te adresy z krzaczkami to ja je drukuję i naklejamy na kartę. Są dwujęzyczne i dochodzi szybciej

Piszę i to często czy dotarła kartka jak dosyć długo idzie (powyżej 40 dni), jak widzę że ktoś się loguję czasami robię nawet second try :upside_down_face:
Najlepiej jak widzę że ktoś się loguje i zadałem pytanie czy kartka dotarła i jest zero reakcji.

A i jeszcze jedno do Indii nigdy nie wysyłam ładnych kartek bo nie dochodzą, brzydkie zawsze dochodzą :innocent:

Niech Gdynia wysle kartke w Gdansku do Niemiec :slight_smile: Ode mnie zawsze dochodza w ciagu 3-5 dni. No, moze poza jednym wyjatkiem, gdzie kartka tak tula sie juz od wrzesnia zeszlego roku i wygasla. Z roznych czesci Niemiec tez zawsze tak szybko dochodzily.

Za to pare dni temu dostalam kartke z Holandii wyslana 6 grudnia zeszlego roku. Holenderski Mikolaj mial widocznie duzo pracy :slight_smile:

Brazylia to standard, że długo, przed pandemią też 2 miesiące szło albo więcej. Nowa Zelandia kiedyś szybciej, a teraz tam i do Australii też wolno. Dobrze, że już nie statkiem, bo w najgorszym okresie, jak wszystko płynęło zamiast lecieć, to kilka miesięcy.

Ja do Chin naklejam tylko ten w znakach, po angielsku nie jest potrzebny. Naszą pocztę interesuje tylko państwo, żeby wiedzieli gdzie posłać, a w Chinach znaki wystarczą :smiley:

To jeszcze wcale nie jest długo, chyba że w Europie :smiley:

W Niemczech teraz też gorzej poczta działa, zwykle krajowe kartki docierały im w jeden dzień, a teraz często osoby widzą listonosza raz czy dwa razy w tygodniu i przynosi im z kilku dni przesyłki. W kilku europejskich krajach listonosz chodzi co drugi dzień tylko.

Jak byłam na zadupiu w sanatorium to potrafiło raz dwa dojść. Teraz to po Europie ok 3 tyg. Ale ze świata idzie do miesiąca do mnie. Czechy Finlandia? Nie wiem co jest grane. Chyba nas nie lubią w świecie.

Ogólnie coraz dłużej wszystko idzie, nie tylko u nas i do nas. Wysyłanie kartek czy listów powoli niestety odchodzi w przeszłość :frowning:

1 Like

Tak Europa, do innych ewentualnie po 60 dniach.

1 Like

Mam przy okazji jeszcze jedno pytanie co robić gdy Wam kogoś wylosuje i nie logował się od ok 20-30 dni, ja osobiście czekam ok tygodnia dwóch i jeśli się w tym czasie zaloguje wysyłam, jeśli nie czekam 60 dni, czy może jest inny sposób?

Ja wysyłam zawsze. Nie patrzę, kiedy ktoś się logowal. Jeśli będziesz miał dużo expired, zablokują Ci konto.

Ja też na to nie patrzę. Na razie wszystko dochodziło. I było rejestrowane. Tylko już sama wklejam zdjęcie pocztówki.

Nie miałem jeszcze takiego ciągu żeby wylosowało mi dwóch długo nie logujących się, ale jak w życiu wszystko się może zdarzyć.

Ruszyło się trochę i zaczęły dochodzić. Finlandia Nowa Zelandia Kanada (12dni).
Mi odblokowało 8 pocztówkę do wysyłki.

Ja miałem tak na samym początku i może dlatego tak się nauczyłem, szły bardzo długo i kilka pierwszych nie doszło, potem to samo na początku 2021, cholery można było dostać, mi teraz bardzo szybko nawet 3 dni idą Niemcy.

Masz jakiś patent?