Adres do nieaktywnego?

8 dni temu dostałam adres, na który wysłałam pocztówkę. Do Niemiec, więc już powinna dojść. Wchodzę na profil użytkownika a on/ona nieaktywny od 16 dni… Często się to wam zdarza?

1 Like

Osoba jest traktowana jako aktywna, jeśli pojawiła się na stronie w ciągu ostatnich 30 dni - do tej pory można dostać jej adres. 16 dni to w sumie niezbyt długo, może jest na urlopie? To jeszcze sezon wakacyjny.

Jak na Niemcy to długo. Ostatnio dostaję właśnie takie adresy, gdzie użytkownicy przestają być aktywni. Jedna z Chin - 104 dni. Nieaktywna od ponad miesiąca. Podała link do fb na swoim profilu - i okazało się, że przeprowadziła się do Australii … ;(

Mnie zdarzyło się, że nieaktywny użytkownik (ponad miesiąc) w końcu się zalogował i zarejestrował wszystkie kartki, które dostał w międzyczasie, w tym moją (system pokazywał ponad 60 dni). W tę stronę też się zdarza.:blush:

1 Like

to tak trochę niefajnie

A to zgłosiłabym do supportu przez formularz kontaktowy. Tego typu przypadki próbują wyjaśniać i zdarza się, że sami rejestrują. Tzn. chodzi mi o tę osobę z Chin.

Ja mam teraz kartkę do USA, podróżuje od końca czerwca. Osoba napisała, ze prowadzi podróżniczy tryb życia czy cos takiego, podejrzewam, że pod podanym adresem pojawia się raz na jakiś czas. Sporo kartek, które rejestruje, ma czas podróży ponad 60 dni.

Tu mam jeszcze ciekawszy - dostałam jej adres 13 listopada. Od razu była nieaktywna, po jakimś czasie się zalogowała i znów zniknęła. Co ciekawe, ostatnią pocztówkę wysłała w czerwcu (czy jakoś tak).
Potem się zapewne nie logowała, a że miała mniej otrzymanych, zapewne system wysłał jej adres do puli. wygląda, jakby nie rejestrowała zaległych kartek. I na mnie znów trafiło (tzn. to pierwsza expired)

https://www.postcrossing.com/user/PineyFizz

Trudno unikać takich sytuacji.
Sam, kiedy na dłuższy czas wyjeżdżam, przełączam moje konto na “inactive” tydzień lub dwa PRZED urlopem, żeby dać kartkom szansę dojść przed… Ale przecież wiele kartki podróżują miesiąc i dłużej! Więc tak naprawdę, jeśli nie chcemy, aby ktoś na rejestrację swojej kartki musiał czekać na nasz powrót z urlopu, to powinniśmy przejść na tryb “inactive” co najmniej TRZY MIESIĄCE przed urlopem :confused:

2 Likes

Tu bardziej chodziło o osoby z długim okresem nieaktywności.

Z drugiej strony, miałam sytuację, że kartka została zarejestrowana i jeszcze się odezwie, bo domownik przesyła numery ID, kiedy ktoś wyjeżdża. Potem dostałam bardzo miłe podziękowania. Więc można też tak :wink:

No cóż, myślę ze to wynika z tego, że dla niektórych Postcrossing jest tylko krótka przygoda…
a nie hobby. Całkiem to normalne, szkoda tylko że nie myślą o drugiej stronie kiedy tą przygodę kończą :confused:

1 Like