25.06.2023 - Cracow meeting

Ile kosztuje pocztówka?

Cena jest zależna od nakładu danego wzoru. Wyjdzie poniżej 1 zł/szt :smiley:

1 Like

Chciałbym zamówić pocztówki. Jeżeli amie będzie sytuacji ekstrenej to będę na spotkaniu. Za pocztówki trzeba płacić na spotkaniu czy teraz?

Możesz na chwilę (albo już na cały czas, serdecznie zapraszamy! :grin:) dołączyć do grupy i wejść w wydarzenie? Napiszę do ciebie na priv na FB.

Ogólnie teraz się zamawia, a płaci jak zamknę zapisy (czyli od niedzieli/poniedziałku).

Teraz zaloguje ma FB i napiszę.

1 Like

Who could make direct swap with postcard #1?

Hi! I love the 2nd postcard :slight_smile: Is possible swap with someone? I have this postcard or other italian meetup

Hello! Happy Postcrossing)
I just moved to Krakow, and would love to join the meetup, is it still possible to order postcards and join you?

2 Likes

Yes! If you want you can join to FB group Postcrossing Poland. I have 1 card of first pattern left. Maybe there will be more later.

I wanted to join a group, but link says that this event is not available anymore, maybe you can DM me with a new link? If there will be more, I will be happy to buy up to 50 postcards, if there will be possibility, thank you))

You must first join to FB group Postcrossing Poland and then to meeting event

Proszę oficjalnie mnie dopisać do listy uczestników :slight_smile: dziękuję

Czy na tej poczcie są jakieś specjalne okazjonalne stemple, które można sobie zażyczyć do przybicia na wysyłane kartki? Coś w stylu “First Day Cover”?

Hej, chcesz symbolicznie jakąś meetingowa kartkę? Zachęcam do wejścia wydarzenie, tam m.in. informacja o tym, aby kto może ubrał coś niebieskiego. Z tego co wiem to jest tylko możliwość pamiątkowej pieczęci z Diliżansu na Rynku, ale ona nie jest dedykowana meetingowi

1 Like

hello!
I loved the postcard of your Meetup and would like to do a swap. can we swap it? I would like the Kościuszko Mound postcard.
I can offer a postcard from my collection:
https://drive.google.com/drive/folders/1Kqfqdm8CtNGmiDeYNazS6q-u05Ora6kV?usp=sharing 2
and I can offer the Meetup postcard I’ll have in Rio de Janeiro on June 24 (it is part of a set of postcards with the theme of a national celebration that we have here in Brazil called Festa Junina. I can offer what is marked RJ):


Rio de Janeiro Meetup - National multi city Meetup to celebrate “Festa Junina” - 24th June 2023

1 Like

Co masz konkretnie na myśli?

Who would like to swap with me?

Hello :slight_smile: do you still want to swap?

If any of you still wants to swap, just let me know. I’ve done cards left :relaxed:

ale przegapiłam :frowning: mam nadzieję że jeszcze niejedno spotkanie przede mną